Forum Despre Rulote - Comunitatea rulotistilor amatori si cu chef de vorba!
Camping Ynu Maf, Târgu Neamț - Versiune listare

+- Forum Despre Rulote - Comunitatea rulotistilor amatori si cu chef de vorba! (https://www.despre-rulote.ro)
+-- Forum: Iesim cu rulota (https://www.despre-rulote.ro/forum-20.html)
+--- Forum: Campinguri si off-campinguri (https://www.despre-rulote.ro/forum-21.html)
+---- Forum: Campinguri (https://www.despre-rulote.ro/forum-30.html)
+---- Subiect: Camping Ynu Maf, Târgu Neamț (/thread-1131.html)



Camping Ynu Maf, Târgu Neamț - Florin Smolnicki - 04-29-2022

Dragi colegi,
Acum două săptămâni am trecut pe la acest camping pentru a vizita niște dragi colegi rulotiști: Mihaela, Teodora,  Claudiu - din Fălticeni.
Nouă ne-a plăcut foarte mult, și mai ales copiilor, a fost ca o nouă descoperire gegrafică: locuri de joacă, de plajă, ascunzători, camuflaje, corturi militare, căsuțe de dormit.
Copiii noștri au fost extrem de încântați! Sunt foarte multe locuri și amenajări care îi atrag pe copii, ca un magnet invincibil: copaci care au prinse sus de tot, diferite puncte de observație sau locuri de servit micul dejun sau prânzul. Sunt multe astfel de foișoare, pe alese, toate camuflate, în stil militar.
Este foarte frumos aici!
Cred cu toată puterea că acest camping merită toată atenția noastră.
Intrarea în camping este generoasă, cu mult spațiu, pe teren drept, fără probleme, chiar și pentru ansambluri mari, lungi, voluminoase, înalte.
De cum ajungi în interiorul locației, există un foișor imens, cu muzică, mese, scaune, veselă, tacâmuri, de toate, toate! Incredibil! Proprietarul acestui camping - Ionuț - chiar merită promovat! 
Acolo, în foișor și nu numai, pot să încapă lejer foarte multe persoane, pe vreme bună sau pe vreme rea.
Am înțeles că proprietarul dorește să parceleze terenul, în viitor. Suprafața campingului este foarte mare.
Pot intra lejer (nu cred că mă înșel), până la 50 sau 60 - 70 de echipaje sau mai mult.
Pentru cei mai excentrici există și un ciubăr. Nu știu dacă e încălzit sau cum funcționează.
Există locuri extraordinar de frumos amenajate, destinate focurilor de tabără.
Sunt amenajate diferite exponate reale din armată, poliție, pompieri, cu puternic impact emoțional.
Există un loc central, special amenajat, cu rotisor, unde se pot face porci la proțap sau chiar viței sau vaci. Este loc, sunt condiții. Cu condiția ca porcii, vițeii, vacile să fie înainte sacrificate... În stil european... [Imagine: default_109.gif]
Pentru cei care nu au rulote, dar au prieteni ce vor să vină la camping, există câteva căsuțe care se pot închiria.
Dacă te afli aici, în apropiere sunt o mulțime de obiective de vizitat: celebrele mănăstiri din Moldova (Agapia, Văratec, Sihăstria, Secu, Sihla .... și muuuuulte altele), Cetatea Neamțului, Casa Memorială „Ion Creangă” cu muzeul învecinat, zimbrăria și grădina zoologică din apropierea Mănăstirii Neamț și foarte multe alte obiective.

Acest camping merită atenția noastră! Alte informații și contact găsiți aici:

https://www.facebook.com/Camping-Ynu-Maf-102309808203921

Prețul de campare este de 50 de lei pentru doi părinți și un copil, curentul este inclus. 
FOARTE IMPORTANT PENTRU UNII DINTRE NOI!!!Campingul este deschis și iarna. O zi bună, tuturor!


[Imagine: ahgFNiG.jpg]
[Imagine: mCUbS9y.jpg][Imagine: PgSBwZZ.jpg][Imagine: 1lcvxML.jpg][Imagine: 2KjHIfG.jpg][Imagine: Fk5RM2p.jpg][Imagine: 7B2Dbna.jpg][Imagine: BBoi83m.jpg][Imagine: LgEZ4Ls.jpg][Imagine: VAYBHVC.jpg][Imagine: lo3pG7Z.jpg][Imagine: NsTi6kW.jpg][Imagine: iRVl8WH.jpg][Imagine: QbKGeJX.jpg][Imagine: WXUxOJV.jpg][Imagine: sHiVU7E.jpg][Imagine: kLI7OQB.jpg][Imagine: 0FGXkgF.jpg][Imagine: 9TOa7Wp.jpg][Imagine: mlnSkth.jpg][Imagine: 7HPOGIO.jpg][Imagine: EmFmdr2.jpg][Imagine: h0URjw4.jpg][Imagine: yr0hfod.jpg][Imagine: izgmz3i.jpg][Imagine: jaCcNEI.jpg][Imagine: GNHUY4M.jpg][Imagine: 2H772cL.jpg][Imagine: pN93j4H.jpg][Imagine: 0kCcBgj.jpg][Imagine: oTSjxIp.jpg][Imagine: xePjut8.jpg][Imagine: CPvWNe0.jpg][Imagine: tDiu7oz.jpg][Imagine: UHAJYVy.jpg][Imagine: JWSJjDv.jpg][Imagine: 64CJVoK.jpg][Imagine: jjMPfYR.jpg][Imagine: GLDQFKg.jpg][Imagine: tpgyXn2.jpg][Imagine: 7NdYpM0.jpg][Imagine: zkswDR7.jpg][Imagine: mI1rFjZ.jpg][Imagine: Z2ylHMw.jpg][Imagine: PDYjMJC.jpg][Imagine: ls4ND8E.jpg][Imagine: 1K3cEcA.jpg][Imagine: 69eGRsu.jpg][Imagine: huDuewn.jpg][Imagine: ZwZapeW.jpg][Imagine: uglhghx.jpg][Imagine: wj5T0Fl.jpg][Imagine: wjsm4G7.jpg][Imagine: iN0NadB.jpg][Imagine: 7xvmXta.jpg][Imagine: UH87N9F.jpg][Imagine: ug7YyGo.jpg][Imagine: nUvmt91.jpg][Imagine: EaP8Jqj.jpg]


RE: Camping Ynu Maf, Târgu Neamț - Ciprian Rosca - 05-05-2022

Arata bine campingul.Am trecut astazi pe acolo.Mai mult de 30-35 de echipaje nu intra.Ca sa ai loc sa respiri.Mai multe impresii dupa intalnirea de Rusalii.


RE: Camping Ynu Maf, Târgu Neamț - Florin Smolnicki - 05-07-2022

@ciprian Roșca,
Acum am văzut mesajul tău și l-am citit. Recunosc, nu mă pricep la locații, număr de echipaje.
Mie mi s-a părut că intră mult mai multe echipaje. 
Este adevărat, dacă se dorește a fi foarte mult spațiu între campere și rulote, atunci nu intră multe echipaje. 

Numai bine!


RE: Camping Ynu Maf, Târgu Neamț - Cristi - 06-19-2022

[Imagine: OB9d6vc.jpg][Imagine: SXa58ui.jpg][Imagine: l7Ms8uB.jpg][Imagine: iep3tyC.jpg][Imagine: MleuFi6.jpg][Imagine: 0x90pVQ.jpg][Imagine: Mepz8IS.jpg][Imagine: VdBLHvv.jpg][Imagine: 3L7cMIl.jpg][Imagine: SRq45cA.jpg][Imagine: aw5c2hD.jpg][Imagine: Td7H99M.jpg][Imagine: l2PPze2.jpg][Imagine: Nnwop0w.jpg][Imagine: r5DVBCL.jpg][Imagine: ajKLpz1.jpg][Imagine: WW1IPQ9.jpg][Imagine: 8GDDfu9.jpg][Imagine: sqQXIA0.jpg][Imagine: q7pZCxl.jpg][Imagine: BPFGNTv.jpg][Imagine: ENPxZV0.jpg][Imagine: kKn5E9t.jpg][Imagine: VenD06o.jpg][Imagine: pQz4kRD.jpg][Imagine: eqUFJai.jpg][Imagine: qV1ltIi.jpg][Imagine: z01GdUf.jpg][Imagine: jxKySGW.jpg][Imagine: YjqY15I.jpg][Imagine: 5upl7A2.jpg][Imagine: WOrEgFA.jpg][Imagine: z0pw8bf.jpg][Imagine: xPabQRl.jpg][Imagine: xfsIExy.jpg][Imagine: 7rcJH1N.jpg][Imagine: rf22c34.jpg][Imagine: 2Vg8QVn.jpg][Imagine: gH5J4ig.jpg][Imagine: mvtIWdv.jpg][Imagine: gm9hIDO.jpg][Imagine: bzIQD2D.jpg][Imagine: 9kiPqV7.jpg][Imagine: 7ExBakt.jpg]


RE: Camping Ynu Maf, Târgu Neamț - Florin Smolnicki - 09-09-2022

Chiar îmi este dor de acele momente!

[Imagine: aMbrToH.jpg][Imagine: KbrBHAj.jpg][Imagine: g6JZLKZ.jpg][Imagine: bwWUjHw.jpg][Imagine: 5PHe3UA.jpg][Imagine: kTNT3ID.jpg][Imagine: d5mYWSV.jpg][Imagine: HnEnz5o.jpg][Imagine: wCrtsm3.jpg][Imagine: 1GsfCDg.jpg][Imagine: d7Ejarq.jpg][Imagine: mS601px.jpg][Imagine: wG8pina.jpg][Imagine: cbLPwI0.jpg][Imagine: 2CS6apu.jpg][Imagine: kGhoZeK.jpg][Imagine: DpYyWSe.jpg][Imagine: s426UhO.jpg][Imagine: 7cZWq0N.jpg][Imagine: zlbE3nl.jpg][Imagine: ujdAwZA.jpg][Imagine: cVlp2EV.jpg][Imagine: CtTjVHB.jpg]