Forum Despre Rulote - Comunitatea rulotistilor amatori si cu chef de vorba!
Bancuri - Versiune listare

+- Forum Despre Rulote - Comunitatea rulotistilor amatori si cu chef de vorba! (https://www.despre-rulote.ro)
+-- Forum: Discutii diverse (https://www.despre-rulote.ro/forum-23.html)
+--- Forum: Diverse (https://www.despre-rulote.ro/forum-28.html)
+--- Subiect: Bancuri (/thread-21.html)

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36


RE: Bancuri - Doru Negru - 01-13-2017

Îmi aduc aminte când tata mi-a dat banii sa plătesc factura de electricitate,dar eu am cumpărat bilet la tombola pentru o mașină nouă. Când am ajuns acasă,am explicat tatălui meu ce am făcut și m-a bătut. A doua zi,când tata s-a trezit și a deschis ușa,în fata casei era o mașină nouă. Am început toți sa plângem,mai ales eu,pentru ca mașina era a companiei de electricitate,venise sa taie curentul,tata iar m-a bătut...


RE: Bancuri - Cristi - 01-14-2017

Un barbat casatorit se hotaraste sa lucreze peste program pentru a ramane singur cu secretara sa, o tipa foarte s*xi.
Ii telefoneaza sotiei si inventeaza o scuza iar apoi o invita pe secretara la cina.

Seara se dovedeste un succes iar cei doi sfarsesc in apartamentul secretarei.

Dupa doua ore de amor, tipul se duce in baie sa se aranjeze dar ghinion: observa o pata vanata pe gat…rezultat al sarutarilor senzualei secretare.

Tipul intra in panica si incearca sa se gandeasca la o scuza pentru sotie. Ajuns acasa imediat ce deschide usa cainele ii iese vesel in intampinare.
Imediat ii vine ideea salvatoare: se tranteste pe covor simuland o lupta cu cainele apoi se ridica acoperindu-si gatul cu mana:

– Ia uite, draga ce mi-a facut nebunul asta de caine!
-Tie? Asta e nimica toata! Uite ce mi-a facut mie la sani! – spuse tipa descheindu-si bluza.


RE: Bancuri - George - 01-17-2017

(01-13-2017, 08:40 PM)Doru Negru A scris: Îmi aduc aminte când tata mi-a dat banii sa plătesc factura de electricitate,dar eu am cumpărat bilet la tombola pentru o mașină 

Tragicomic si offtopic.

Bre, la tine o fi banc.

Mie mama mi-a dat bani sa cumpar caucuicuri noi pt Trabant (vorbim de vremea lu' impuscatu, cand 4 anvelope erau un salariu)  si i-am pierdut la poker (adevarat, nu pacanele !)  in doua ore !

De atunci n-am mai jucat poker...


RE: Bancuri - Cristi - 01-18-2017

Nu stiu de ce e toata lumea asa de incantata in legatura cu Chuck Norris. In primul rand, este un actor de calitate cel mult mediocra, si in al doilea rand, daca era adevarat ce se spune despre el, pana acum venea si ma dadea cu capul de tastatulasd kajasdfhsj ewj eI32 4 ASDASD 4WE6 SDFSDGHT bgfgjkupodsf ujfe ah;sfd


RE: Bancuri - George - 01-20-2017

Chuck Norris   asta e actor ?!?


RE: Bancuri - Marius Rotaru - 01-20-2017

@George  nu stiu ce sa zic, dar mai bine ascunde tastatura! Just in case Tongue


RE: Bancuri - barsan.doru - 01-21-2017

O bunicuță stă pe piață și vinde mere.
"Mere, mere de la Cernobîl ! Un tip se apropie și îi spune:
- Nu mai zi că-s de la Cernobîl, cine o să ți le cumpere ?
- Cumpără dragule, cumpără ! Care pentru șef, care pentru mama-soacră !

Un om s-a intrebat daca e pacat sa faca sex in ziua Domnului, deoarece nu era sigur daca sexul este o munca sau o joaca.
Asa ca s-a dus mai intai si a intrebat un calugar asupra problemei in cauza. Calugarul i-a raspuns:
- “Fiul meu, dupa indelungate cercetari asupra Cartii Sfinte sunt in masura sa-ti zic ca sexul este o munca, asadar este pacat sa-l faci in ziua Domnului”.
Neincrezator, si gandind “ce stie un calugar despre sex?”, omul s-a dus apoi la un preot cu experienta si casatorit. A primit acelasi raspuns: sexul este o munca.
Pentru a se lamuri definitiv s-a gandit sa se duca si la rabin. Rabinul i-a raspuns:
- “Dragul meu, cu siguranta sexul este un joc si poti sa-l faci linistit asadar in ziua de Sabat.”
Curios, omul nostru l-a intrebat:
- “Cum poti fi asa de sigur?”
Zambind, rabinul i-a raspuns:
- “Daca sexul ar fi fost o munca, nevasta-mea ar fi pus-o pe menajera sa-l faca.

Doi doctori trec strada pe rosu ii opreste agentul de circultie:
- Domnilor, asa se traverseaza?
- Eu sunt daltonist, spune unul din doctori.
Si la voi in Daltonia nu sunt semafoare?

Ion zace la spital pus în ghips din creştet pân-n tălpi.
Vine Gligore la el în vizită şi se minunează:
– Tulai, Ioane, da cum ai ajuns aşe dă rău?!
– N-apăi io păşteam oile pă un deal ş-am dat de-o bortă mare. M-am dus la gura ei ş-am hăulit: Uuuuu! Şâ din bortă mi-o răspuns careva:Uuuuu! Da eu nu m-am lăsat şâ i-am răspuns: Uuuuu! Şâ el mie: Uuuuu…
– Şâ??!!!
– Ş-o vinit trinu…

3 accidente de motocicleta, 3 motociclisti in spital, 3 paturi in salon.
Vine televiziunea si ia interviu motociclistilor.
Primul motociclist. Un picior in ghips.
Reporterul:
– Cum s-a intamplat accidentul, vad ca aveti un picior in ghips, nu aveati viteza mare, nu-i asa?
Motociclistul:
– Pai sa vedeti… eu.. Suzuki.. 300 km/h… coaja de banana pe carosabil… am derapat putin, am recapatat controlul, dar totusi am intrat in sant lejer, am o mica fisura 3/4 tibia stanga, trece, nimic grav.
Al doilea motociclist. O mana si un picior in ghips.
Reporterul:
– La dumneavoastra cum s-a intamplat? Vad ca aveti o mana si un picior in ghips!
Motociclistul:
– Eu mergeam linistit pe strada… 250 la ora… stiti… Kawasaki., cand deodata vad un Suzuki ca ma depaseste. Zic ‘nu se poate, nu e mai tare ca mine’ si accelerez dupa el. Deodata imi sare pe vizorul castii o coaja de banana de la Suzuki, mi-a blocat vederea, am franat… am derapat putin…am o mica fisura de tibie si peroneu, putin luxat antebratul… nimic grav, trece.
Al treilea motociclist.
Mumie.
Ghipsat din cap in picioare.
Reporterul:
– Precis dumneavoastra aveati viteza, nu gluma!… Cum s-a intamplat?
Motociclistul:
– No, eu… Mobra… 50 la ora… Trec pe langa mine 2 motociclisti in viteza. Eu am crezut ca stau pe loc, si… m-am dat jos de pe motoreta… M-am rostogolit eu un pic… m-am ridicat in picioare si vad 2 motociclisti in sant. Imi arunc casca, fug sa ii ajut si… a dracului coaja de banana… iau o ceafa de asfalt… traumatism cranio-cerebral cu paralizie temporara


RE: Bancuri - Bogdan Ploiesteanu - 01-25-2017

-Tata, cum am am aparut eu pe lume??
Tata zice:
– Fiule, cred ca intr-o zi tot ai sa afli! Hai sa-ti spun pe limba ta. Pai, eu si cu maica-ta intr-o zi am intrat intr-o camera de chat a Yahoo-ului. Am aranjat apoi o intilnire via e-mail cu maica-ta si ne-am intalnit intr-un internet cafe virtual. Ne-am strecurat intr-o camera  privata, unde maica-ta a fost de acord cu un download din hard-ul meu. Imediat ce eram gata de upload, am descoperit ca nici unul dintre noi nu folosise firewall-ul si fiindca deja era prea tarziu sa dam delete, noua luni mai tirziu a aparut un mic popup care a tipat din toti rarunchii:
- You`ve Got New Mail!  [Imagine: 25.gif]


RE: Bancuri - Ciprian Rosca - 01-30-2017

Într-un salon de frumuseţe:
- Să-mi faceți manichiura ca la Britney Spears, coafura ca la Angelinei Jolie şi pedichiura ca la Naomi Campbell.
- Dar fața o lăsăm aşa, ca a lui Victor Ciorbea?


RE: Bancuri - George - 01-30-2017

Acum am inteles de ce s-au dus ieri manifestantii la pravalia lu' Ciorba.


Uitasem ca, pe langa toate alea,  e si urat ca limba rusa!