Forum Despre Rulote - Comunitatea rulotistilor amatori si cu chef de vorba!
Bancuri - Versiune listare

+- Forum Despre Rulote - Comunitatea rulotistilor amatori si cu chef de vorba! (https://www.despre-rulote.ro)
+-- Forum: Discutii diverse (https://www.despre-rulote.ro/forum-23.html)
+--- Forum: Diverse (https://www.despre-rulote.ro/forum-28.html)
+--- Subiect: Bancuri (/thread-21.html)

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36


RE: Bancuri - Cristi - 04-13-2016

Un tip reclama la Politie disparitia sotiei:

- A plecat cu masina la cumparaturi si nu s-a mai intors:
- Cam ce inaltime are sotia dvs? – intreaba politistul
- N-am masurat-o niciodata.
- E grasa sau slaba?
- Nici asa nici asa...
- Ce culoare au ochii doameni?
- Nu-mi aduc aminte pe moment...
- Ce culoare are parul ei?
- Pai si-l vopseste des cand blonda, cand roscata , cand bruneta, acum chiar nu stiu cum e...
- Cu ce era imbracata?
- Cu fusta , sau pantaloni, nu mi-amintesc
- Ce masina conducea ?
- Audi A8 supraalimentat, capacitatea cilindrica 3l, cu 6 cilindri in V, de 420 de CP, cutie cu 8 viteze si transmisie triptonic-automatic, cu iluminare fronatala cu LED-uri, raspunde tipul si incepe sa planga…

- Nu va faceti griji domnule o sa va gasim... masina!


RE: Bancuri - George - 04-13-2016

Un englez, un francez și un român se lauda cu nevestele lor:
  
 Englezul:
- Soția mea este o lady, este deosebit de frumoasă, toată lumea întoarce
 capul după ea, iar eu, ca un lord, i-am cumpărat trei mașini: Jaguar, Mercedes și Rolls Royce, iar pentru fiecare mașină i-am asortat câte o haină de blană. Nu vă spun asta ca să vedeți cât de bogat sunt eu, dar ca să vă dați seama ce frumoasă este nevasta mea...
  
 Francezul:
 - Soția mea este deosebit de frumoasă și atractivă. În afară de mine mai are cinci amanți... Nu vă spun asta ca să vedeți cât de libertină este nevasta mea, doar să vă dați seama cât este de frumoasa..
  
 Românul:
 - Maria mea are un cur mare... Plăcerea mea este sa-i dau una peste cur dimineața când plec la serviciu, că-i tremură carnea uite-așa pe cur. Și când vin de la serviciu încă mai tremură carnea
 pe curul ei... Nu vă spun asta ca să vedeți cât de mare este curul Mariei, ci cât de scurtă este ziua de muncă la noi...


RE: Bancuri - Cristi - 04-15-2016

Mai devreme m-a sunat un amic și m-a întrebat dacă poate să doarmă la mine pe canapea în noaptea asta.
A trebuit să-i explic că acum sunt însurat și pe canapea dorm eu.


RE: Bancuri - Cristi - 04-18-2016

In Sicilia nu exista "Martorii lui Iehova"...Sicilienilor in general nu le plac martorii!


RE: Bancuri - Cristi - 04-19-2016

[Imagine: bQZOn1V.jpg]


RE: Bancuri - Ciprian Rosca - 04-19-2016

[Imagine: pm7ZVlMl.jpg]


RE: Bancuri - Bogdan Ploiesteanu - 04-25-2016

Obama, Putin si Basescu merg la o intalnire cu Dumnezeu. Isi strang ei mainile, iar Obama i se adreseza primul:
- Doamne, cand se termina criza asta la noi?
Dumnezeu trimite ingerii sa calculeze, iar ingerii se intorc dupa 5 minute si ii soptesc ceva lui Dumnezeu, care se intoarce spre Obama si ii spune:
- Nu in mandatul tau.
Obama pleaca dezamagit.
Vine randul lui Putin:
- Doamne, cand o sa mai fie Rusia o super mare putere?
Pleaca ingerii, calculeaza, se intorc in 5 minute, iar Dumnezeu ii da raspunsul:
- Nu in mandatul tau.
Vine si randul lui Basescu.
- Doamne, cand se va termina cu aceasta coruptie din Romania?
Dumnezeu trimite ingerii sa calzuleze, dar acestia nu se mai intorc. Mai trimite inca o serie de ingeri, dar nici ei nu mai vin.
Basescu isi pierde rabdarea:
- Doamne, imi raspunzi si mie la intrebare?
Dumnezeu:
- Nu in mandatul meu.


RE: Bancuri - Cristi - 04-26-2016

Avocatul cel bun
Un avocat era bucuros că fiul său terminase avocatura şi astfel putea să-i calce pe urme. Trece ceva timp şi avocatul cel tânăr preia cazurile tatălui său, acesta ieşind la pensie. Într-o zi, vine bucuros acasă şi îi zice tatălui: 
- Tată, ştii cazul ăla care n-ai putut tu să-l rezolvi în 25 de ani? 
- Da, fiule! 
- Păi eu l-am rezolvat într-o săptămână! 
- Foarte bine, fiule, dar să nu uiţi că acel caz te-a ţinut pe tine la şcoală, la liceu, la facultate şi mai rămânea şi de-o vacanţă.


RE: Bancuri - Ciprian Rosca - 04-26-2016

[Imagine: s0Fexyll.jpg]


RE: Bancuri - Florin Smolnicki - 04-29-2016

[Imagine: IzNT3MY.jpg]