Forum Despre Rulote - Comunitatea rulotistilor amatori si cu chef de vorba!
Prezentarea noilor veniti! - Versiune listare

+- Forum Despre Rulote - Comunitatea rulotistilor amatori si cu chef de vorba! (https://www.despre-rulote.ro)
+-- Forum: Prezentare si reguli! (https://www.despre-rulote.ro/forum-3.html)
+--- Forum: Prezentarea (https://www.despre-rulote.ro/forum-4.html)
+--- Subiect: Prezentarea noilor veniti! (/thread-23.html)



RE: Prezentarea noilor veniti! - CornelRadulescu - 04-23-2016

Salut Alexandru si bine ai venit printre noi. Mult succes in achizitionarea rulotei dorite. Numai bine!

Trimis de pe al meu GT-N7100 folosind Tapatalk


RE: Prezentarea noilor veniti! - George - 04-23-2016

Bun venit, Alexandru.
E bine ca iti plac provocarile, se pare ca vei avea parte de ele  Big Grin

Cred ca poti gasi informatii utile aici: http://www.despre-rulote.ro/Categorie-Forum-Despre-Rulote-Coltul-incepatorului
Daca nu sunt relevante pentru tine, intreaba sau cere clarificari - cei care se pricep iti vor da o mana de ajutor cu placere!

Succes !


RE: Prezentarea noilor veniti! - Cristi - 04-23-2016

Salut Alexandru, mult succes in ceea ce doresti sa faci. Ai nimerit intr-un grup de rulotisti asa cum trebuie.
Orice intrebare are raspunsuri la noi pe forum, atat cat ne pricepem, cand nu stii ce intrebari sa pui, hai pe chat si le descoperim impreuna.

Hai pe chat oricum!


RE: Prezentarea noilor veniti! - Andi - 04-24-2016

Salut stimati impatimiti ai rulotismului si nu numai!Ma numesc Adrian Zadorojnai , Andi pentru prieteni si colegi forumisti, am 45 de ani, locuiesc in Bucuresti, cu sotie, 2 fete , un catel si o pisica. Am inceput precum multi altii cu cortul mergand la mare sau la munte, cand timpul ne permitea, insa mereu aveam in minte ideea achizitionarii unei rulote.Asa ca, anul trecut am fost in Germania si am adus o autorulota Dethleffs pe sasiu de Ford Transit,  nevrand sa investesc prea multi bani in ceva pe care l folosesti doar cateva saptamani pe an. De altfel, autorulota nu este  cine stie ce , are dotarile basic, aproape functionale, spun aproape deoarece nu stiu de ce nu mi functioneaza instalatia de apa din rulota. Dar asta e o alta discutie. Vara trecuta am iesit de vreo 4 ori la mare si o data la munte, off camping de cele mai multe ori, pana cand mi au expirat si ultimile numere provizorii. Dupa Paste am de gand sa o inmatriculez definitiv si sa iesim cat mai repede, oriunde, in natura!
Sa ne auzim si sa ne vedem cu bine!


RE: Prezentarea noilor veniti! - Cristi - 04-24-2016

Salut Andi, bun venit!

Daca ai cateva poze, poti sa ne prezinti autorulota. Despre problema la apa, poti sa deschizi topic in sectiunea dedicata (deschide cate un topic pe problema, ca sa le etapizam corespunzator).

Ce te-a facut sa alegi autorulota si nu rulota. De fapt, mi-ai dat o idee, sa deschid un topic pentru a face o comparatie.

De bine!


RE: Prezentarea noilor veniti! - George - 04-24-2016

Bun venit, Andi !

Speram sa te simti intre prieteni a
Sau chiar vecini... stai cumva pe Giulesti ?



Sent from mobilis in mobili


RE: Prezentarea noilor veniti! - Andi - 04-25-2016

(04-24-2016, 12:21 PM)George A scris: Bun venit, Andi !

Speram sa te simti intre prieteni a
Sau chiar vecini... stai cumva pe Giulesti ?



Sent from mobilis in mobili

O sa pun niște poze dar deocamdată nu am asa ceva cu rulota.
Și ca sa i răspund vecinului George, da, suntem vecinini!


RE: Prezentarea noilor veniti! - Florin - 04-25-2016

Sunt Florin,am 35 de ani,casatorit  si locuiesc in nordul tari,jud.salaj


RE: Prezentarea noilor veniti! - Marius Rotaru - 04-26-2016

Bun venit Florin! Dacă poți spune mai multe detalii, ai rulotă, vrei sa Îți iei ..
La mulți ani pentru Duminică!


RE: Prezentarea noilor veniti! - M. Bunea - 04-27-2016

65 de ani, pensionar, adresa din buletin este in Bucuresti dar locuiesc la Valea Doftanei, pe malul lacului Paltinu.
Mi-am luat de curind o englezoaica (atit de hulita de "continentali" ) pe care o cheama Sterling Eccles Emerald.
Acum vreau sa o echipez pentru off-camping.