Forum Despre Rulote - Comunitatea rulotistilor amatori si cu chef de vorba!
Prezentarea noilor veniti! - Versiune listare

+- Forum Despre Rulote - Comunitatea rulotistilor amatori si cu chef de vorba! (https://www.despre-rulote.ro)
+-- Forum: Prezentare si reguli! (https://www.despre-rulote.ro/forum-3.html)
+--- Forum: Prezentarea (https://www.despre-rulote.ro/forum-4.html)
+--- Subiect: Prezentarea noilor veniti! (/thread-23.html)



RE: Prezentarea noilor veniti! - Cristi - 03-23-2017

Salutari și bun venit! Bucuroși!!!


RE: Prezentarea noilor veniti! - Achim Marcel - 03-25-2017

Buna dimineata azi cand la mine a rasarit soarele.Ma bucur ca pot sa colaborez cu voi.Imi permit sa va adresez cu ''voi'' deoarece am 63 ani si vad ca majoritatea sunteti tineri.Eu numai acum am reusit sa-mi cumpar o autorulota Ford Roller Arno din 1989 care a fost visul meu de multi ani.
Va rog sa imi dati un sfat de unde sa cumpar tabla de aluminiu ''zgrunturoasa'' pentru o portiune laterala a rulotei.VA MULTUMESC.


RE: Prezentarea noilor veniti! - dan.achim - 03-25-2017

(03-25-2017, 08:00 AM)Achim Marcel A scris: Buna dimineata azi cand la mine a rasarit soarele.Ma bucur ca pot sa colaborez cu voi.Imi permit sa va adresez cu ''voi'' deoarece am 63 ani si vad ca majoritatea sunteti tineri.Eu numai acum am reusit sa-mi cumpar o autorulota Ford Roller Arno din 1989 care a fost visul meu de multi ani.
Va rog sa imi dati un sfat de unde sa cumpar tabla de aluminiu ''zgrunturoasa'' pentru o portiune laterala a rulotei.VA MULTUMESC.
Ciao de la Dedeman . Cauți tabla aluminiu

Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk


RE: Prezentarea noilor veniti! - Draghiciu Dumitru - 03-28-2017

Buna seara

Numele meu este Draghiciu Dumitru din Constanta,poate ma cunoasteti de pe alt forum.

Imi plac iesirile in natrura si pescuitul.

Deasemeni incerc sa creez o legatura mai strinsa cu rulotestii din Constanta


RE: Prezentarea noilor veniti! - CornelRadulescu - 03-28-2017

Bun venit!

Trimis de pe al meu SM-T535 folosind Tapatalk


RE: Prezentarea noilor veniti! - Cristi - 03-28-2017

Salutari, bun venit!!!


RE: Prezentarea noilor veniti! - sorescud - 04-16-2017

Buna tuturor si Cristos a Inviat
Sunt rulotist de anul trecut, am 2 copii de 3 si 4,5 ani cu care imi propun sa petrec cat mai mult timp in aer liber si sa dorm in rulota.
Am un Home Car din 2000 achizitionat anul trecut in iunie din Olanda , in buna stare, pe care incerc sa o dotez cu tot ce este necesar in off camping.

Sunt din Ploiesti, zona Hipodrom si am rugamintea ca cei care sunt mai cunoscatori ca mine sa mai ajute cu o informatie. Unde as putea gasi  acele chedere sau "snururi" de la mijlocul sinelor rulotei, acelea care protejeaza imbinarile cu holzsuruburi ? Ale mele sunt cam copate si ar necesita inlocuire pentru o mai buna etansare.


RE: Prezentarea noilor veniti! - frasineanucosmin - 04-16-2017

Buna ziua ,

sunt Cosmin Frasineanu de 37 ani, suntem o familie formata din : 3 blonzi si un carunt ( adica eu ), fetita noastra are 9 ani, baiatul de 7 ani,suntem proaspetii posesori ai unei rulote COACHMAN AMARA din anul 2000 si o tragem cu un Bmw X1 4 x 4 automat.
 Suntem calatori de fel , iubim iesirile in natura, noptile sub clar de luna ( nu si in furtuna ).
Locuim in Bucuresti zona Eroii Rrevolutie .
Dorim in vara aceasta sa plecam in concediu cu noua noastra achizitie prin Franta, Italia, Croatia ... si prin Romania !!!!


RE: Prezentarea noilor veniti! - Cristi - 04-18-2017

Bun venit tuturor noilor veniti! 

@sorescud , gasesti acel snur la firmele de specialitate sau poti face un topic separat in zona de cumparari a forumului.

@frasineanucosmin , bun venit si poate ne vedem pe traseele din Romania si Croatia!



RE: Prezentarea noilor veniti! - isti 81 - 04-18-2017

Buna seara. Multumesc pentru accept. Isti ma numesc, am 35 ani si sunt din Tg.Mures. Suntem o familie de 4persoane, doi copii de 7 ani si de 10 luni. Momentan nu avem o rulota, dar suntem in cautare Smile poate ne gasim si noi o rulota cat de curand ca sa incepem si noi sa mergem in excursii de fiecare data cand avem timp. O seara placuta doresc tutror. Si multumesc inca o data pentru accept.