Forum Despre Rulote - Comunitatea rulotistilor amatori si cu chef de vorba!
Prezentarea noilor veniti! - Versiune listare

+- Forum Despre Rulote - Comunitatea rulotistilor amatori si cu chef de vorba! (https://www.despre-rulote.ro)
+-- Forum: Prezentare si reguli! (https://www.despre-rulote.ro/forum-3.html)
+--- Forum: Prezentarea (https://www.despre-rulote.ro/forum-4.html)
+--- Subiect: Prezentarea noilor veniti! (/thread-23.html)



RE: Prezentarea noilor veniti! - Ovidiu - 04-18-2017

Buna seara! Sunt Ovidiu din Fagaras, viitor rulotist, sper Big Grin . Pentru inceput am rezolvat jumatate din problema, am in dotare o Toyota Hilux 3.0/171 CP perfecta pentru orice drum. Problema vehiculului tragator e rezolvata, mai ramane rulota. Am tot studiat ofertele, sfatuit de un prieten rulotist, dar rulota a ramas la capitolul probleme nerezolvate inca. O mare dilema este alegerea corecta: nou sau second-hand? In rest cred ca o rulota in genul “Weinsberg 450” indeplineste toate conditiile legate de spatiu si utilizarea lui. De aceea va rog, orice idee sau sfat este mai mult decat binevenit. Salutare tuturor si drum bun!




[Imagine: ghx7z82l.jpg]


RE: Prezentarea noilor veniti! - barsan.doru - 04-19-2017

Bine ai venit Ovidiu.
Hai ca nu e greu, cumpara rulota odata Tongue


RE: Prezentarea noilor veniti! - Cristi - 04-19-2017

Bun venit @Ovidiu , ia legatura cu colegul @barsan.doru , e rulotist cu experienta pe sfaturile caruia te poti baza!


RE: Prezentarea noilor veniti! - Marian Ciocan - 04-19-2017

Buna ziua ,

Ma numesc Marian Ciocan  am 49 ani  ...multi ma cunoasteti de pe alte forumuri .Ma bucur ca  v-am gasit si sa ne vedem cat mai mult pe "campiile patriei"


RE: Prezentarea noilor veniti! - Cristi - 04-19-2017

Salutari, Marian!

Te asteptam de mult si la noi in grada Smile

Bun venit, si sa ne vedem, daca aduci primavara inapoi!


RE: Prezentarea noilor veniti! - barsan.doru - 04-19-2017

Bine ai venit Marian!


RE: Prezentarea noilor veniti! - Cristi - 04-19-2017

@isti 81 , bun venit! Toata lumea e acceptata, speram sa iti oferim informatiile de care ai nevoie, iar daca nu le gasesti, incearca sa ne intrebi si cu siguranta vom putea sa iti oferim informatiile cerute!


RE: Prezentarea noilor veniti! - Mihai Gabriela - 04-30-2017

Buna ziua,
Sunt Gabriela si recent detinatoare a unei autoutilitare Iveco pe care, eu si prietenul meu vrem sa o transformam in autorulota. Pana acum am calatorit mult cu cortul, asa ca ne-am decis ca e momentul sa luam si casa in spinare [Imagine: icon_smile.gif]. M-am inscris pe acest forum pentru a afla mai multe despre viata de rulotist si poate pot gasi mai multe informatii privind transformarea dubitei. 

O zi frumoasa, 
Gabriela



RE: Prezentarea noilor veniti! - Ionel B. - 05-03-2017

Buna ziua . Ionel Birsan este numele meu , sunt din Iasi , proaspat rulotist ...adica de 3 zile am in fata portii o autorulota Rimor SuperBrig 749 in care imi incap toti cei 4 copii. Ma bucur mult ca v-am gasit si sper ca sfaturile  dvs sa-mi fie utile la inceput de drum. Cu mare drag .....numeroasa familie Birsan.


RE: Prezentarea noilor veniti! - Cristi - 05-03-2017

Bun venit!

@Mihai Gabriela , mult succes in demersul tau!

@Ionel B. , asteptam niste poze!