Forum Despre Rulote - Comunitatea rulotistilor amatori si cu chef de vorba!
Prezentarea noilor veniti! - Versiune listare

+- Forum Despre Rulote - Comunitatea rulotistilor amatori si cu chef de vorba! (https://www.despre-rulote.ro)
+-- Forum: Prezentare si reguli! (https://www.despre-rulote.ro/forum-3.html)
+--- Forum: Prezentarea (https://www.despre-rulote.ro/forum-4.html)
+--- Subiect: Prezentarea noilor veniti! (/thread-23.html)



RE: Prezentarea noilor veniti! - Cristi - 04-02-2018

Frumos! 

Bine ai venit!


RE: Prezentarea noilor veniti! - Dovleac Florin - 04-03-2018

Bun venit.


RE: Prezentarea noilor veniti! - MihaiB - 04-10-2018

Va salut, rulotisti! Numele meu este Mihai, sunt din GL, dar stau si in Buc. In urma cu cateva luni am achizitionat un Camper Fiat Ducato Sea din 2006, cu kilometri putini(aprox. 50.000), dar pe care am incercat sa il mai pun la punct pt. a fi sigur ca sunt pregatit de off-camping: panou solar, inverter la 220v si baterie cu gel, boyler pe gaz. Pana acum l-am folosit doar la deplasari intre orase, insa acum in perioada Pastelui am efectuat prima deplasare de agrement in zona montana din Vrancea, in care am si mancat si am dorrmit in autorulota.
Am achizitionat aceasta autorulota mai mult pt drumuri lungi, prin Europa, eu fiind fan de Formula 1 si doresc sa merg cu ea la 2-3 mari premii pe an, dar si pt mini-vacante interne.
Concluzia la care am ajuns este ca intr-o rulota bine pusa la punct te poti simti aproape la fel ca in casa, si ai avantajul ca te pori misca oriunde. Dezavantajul este insa la folosirea apei. Am fost doar 2 persoane (eu si prietena mea), iar initial foloseam normal, ca in casa, atat cea de la baie cat si cea de la bucatarie. Spre dezamagirea mea, apa s-a consumat in 2 zile, ceea ce mi s-a parut foarte putin. De acum voi incerca sa dozez consumul de apa sau caut sa montea un rezervor de apa mai mare.  Undecided
Hristos a inviat!


RE: Prezentarea noilor veniti! - Cristi - 04-10-2018

Bine ai venit! Adevarat, o datra cu inceperea folosirii camperului vei invata sa faci economie la apa. Sau sa campezi langa o sursa de apa. Dupa mine apa e cel mai greu lucru de avut la rulota.


RE: Prezentarea noilor veniti! - aRamidus - 04-23-2018

Va salut.
Ma numesc Radu, sunt din Timisoara si intentionez sa achizitionez o autorulota in viitorul apropiat. Sunt pasionat de acest stil de viata si de libertatea ce o ofera o asemenea investitie Smile
Cu toate astea nu am stat in rulote, si va spun sincer ca am avut foarte putine tangente cu tot ce tine de ele, dar consider ca experienta de muntoman cu trai la cort si cabane e un avantaj. Smile
Am studiat modelele de autorulote si in functie de nevoi (musai dus, incalzire, eventual si panouri fotovoltaice) am ales modelul semintegrat. Smile  Vreau sa fac din ea full year home, deci functionala si stare buna din toate pdv, de preferat cu investitie mica dupa achizitie..
Singurul site pe care m-am uitat pana acuma a fost truckscout24.
Daca aveti sugestii, recomandari, sfaturi, etc, primesc cu drag. Smile

Drumuri bune si respecte!
Radu


RE: Prezentarea noilor veniti! - Marius Rotaru - 04-23-2018

Bun venit Radu.


RE: Prezentarea noilor veniti! - Ciprian Rosca - 04-24-2018

Bine ai venit,Radu.Cauta si pe mobile.de.


RE: Prezentarea noilor veniti! - Cristi - 04-24-2018

Salutari Radu si bun venit. Cand reusesti sa gasesti ceva poti sa dai niste linkuri, sa ne uitam si noi, ne mai dam cu parerea... poate te ajuta. Succes in planurile tale!


RE: Prezentarea noilor veniti! - Dovleac Florin - 04-24-2018

Bun venit Radu


RE: Prezentarea noilor veniti! - adrianciuca - 04-28-2018

salutare lume. sunt adrian 
nu sunt inca rulotist dr sunt foarte hotarat sa devin unul. Nu demult am reinceput aventuile cu mutatul cortului de colo colo si plimbari prin tara cu popasuri in poienite si maluri de rau. as dori insa sa largest spectrul acestor rataciri fara directie mergand un pic mai departe prin europa si cred ca as avea nevoie de ceva mai traininc si mai comod decat masina si cortul. o autorulota . 
 si cred ca asta e locul de unde  in care as putea beneficia decele mai experimentate sfaturi pentru a-mi putea realiza visul.
eu sunt adrian , 40 ani , familist , marinar, de la mare .