Forum Despre Rulote - Comunitatea rulotistilor amatori si cu chef de vorba!
Skoda Yeti - Versiune listare

+- Forum Despre Rulote - Comunitatea rulotistilor amatori si cu chef de vorba! (https://www.despre-rulote.ro)
+-- Forum: Discutii cu si despre rulote! (https://www.despre-rulote.ro/forum-6.html)
+--- Forum: Dotari si prezentare rulote si masini (https://www.despre-rulote.ro/forum-29.html)
+--- Subiect: Skoda Yeti (/thread-281.html)

Pagini: 1 2 3


Skoda Yeti - Cristi - 03-31-2016

Stimati colegi, am schimbat masina (multi stiti asta), dupa ce am vandut Forduletul. Nu eram neaparat nemultumit de el, la 1.6 cu 110 CP, tragea binisor, insa, problema era ca avea o garda foarte joasa, la sol, fapt care ma crispa de fiecare data cand luam o denivelare. Dar, suficient despre Ford, sa trecem la Omul Zapezii!

Azi l-am luat, de la Bucuresti, an 2010, Km ~66.000, un an garantie, masina ok. 

Primul drum Bucuresti-Ploiesti, eu nu sunt un vitezoman, nici macar cu legala nu merg cateodata, insa masina asta cere. La motorul sau 2.0 cu 170CP, masina cere asfalt, cere, si daca-i dai talpa se da la el bine de tot. Consumul mi s-a parut OK pe acest drum, tinand cont ca am avut centura Bucurestiului plina, am adus-o acasa cu un 7.2 multumitor.

Parerea mea e ca sta bine pe sosea, e mai agila, raspunde bine la comenzi, nu pare descentrata, nu da senzatia de nesiguranta, da senzatia de masina inchegata. 

Din pacate insa, abia Duminica am s-o pun sa traga rulota, pentru a va spune cum e si cu casuta in spate, insa ma declar total multumit de felul in care se misca aceasta masina, si cred ca rulota nu-i va face nici cea mai mica problema.

Ce mi-a placut cel mai mult este pozitia inaltata in masina, nu este chiar SUV, dar pot spune ca este inalta, vad bine tot ce se intampla in fata mea. De asemena si vizualizarea 360 de grade in jurul masinii este ok, geamurile mari fiind un plus.

Revin cu detalii, in functie de ce merg cu ea!


RE: Skoda Yeti - Marius Rotaru - 03-31-2016

Sa o stapanesti sanatos si sa te tina multi km fara investitii .... ca sa ne scoti si rulotele noastre de prin nomol!  Salut cu palaria


RE: Skoda Yeti - Bogdan Ploiesteanu - 03-31-2016

Sa o stăpânesti sănătos si la cat mai multi km.fara evenimente neplacute!


RE: Skoda Yeti - Cristi - 03-31-2016

(03-31-2016, 01:17 PM)Marius Rotaru A scris: Sa o stapanesti sanatos si sa te tina multi km fara investitii .... ca sa ne scoti si rulotele noastre de prin nomol!  Salut cu palaria

Am sa va scot orice vreti voi!


RE: Skoda Yeti - Florin Smolnicki - 03-31-2016

De udat, se udă undeva prin Bucovina....  Smile

Eugen va face la fel.  Smile

Deci....  Smile    Cool    Smile


RE: Skoda Yeti - Cristi - 03-31-2016

Pana ajung acolo, o ud de cateva ori!


RE: Skoda Yeti - Doru Negru - 03-31-2016

Sa o stapanesti sanatos , vant din spate si consum mic !!!!


RE: Skoda Yeti - Cristi - 03-31-2016

[Imagine: J1fsdei.jpg]
[Imagine: XEAJLgH.jpg]


RE: Skoda Yeti - barsan.doru - 03-31-2016

Sa o stapanesti sanatos, sa fie intr-un ceas bun!
Ma bucur pentru tine!
Bravo


RE: Skoda Yeti - Cristi - 03-31-2016

Multumesc! E tipla masina, abia astept sa termin programul sa ma duc sa o conduc putin Smile