Forum Despre Rulote - Comunitatea rulotistilor amatori si cu chef de vorba!
Oferte pentru rulotisti in magazine - Versiune listare

+- Forum Despre Rulote - Comunitatea rulotistilor amatori si cu chef de vorba! (https://www.despre-rulote.ro)
+-- Forum: Discutii cu si despre rulote! (https://www.despre-rulote.ro/forum-6.html)
+--- Forum: Oferte de nerefuzat! (https://www.despre-rulote.ro/forum-14.html)
+--- Subiect: Oferte pentru rulotisti in magazine (/thread-37.html)

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33


RE: Oferte pentru rulotisti in magazine - Cristi - 03-02-2016

Bun powerbank-ul ala, eu deja am 2 bucati, chiar 3 (dar al 3-lea e mic) si vreau sa spun ca le folosesc foarte mult la iesirile cu rulota, cand ascultam muzica de pe telefon. Util, la 10.000mA e super pretul!


RE: Oferte pentru rulotisti in magazine - dan.achim - 03-02-2016

(02-25-2016, 10:20 AM)Marius Rotaru A scris: In oferta de la Lidl de saptamana viitoare am vazut:
- de Luni 29.02.2016 fierastrau pliabil, pret 15 RON. Eu am asa ceva si pot spune ca l-am pus la treaba si rezultatul este mai mult decat satisfacator. Am taiat lemne pana la un diametru de 10 cm, poate mai mult, cu succes. Sigurul defect, nu taie singur Smile
- de Joi 03.03.2016 in sectiunea pentru biciclete au tot felul de chimicale dintre care si spray cu ulei siliconic, 400 ml, pret 12 RON. Categoric este foarte bun pentru sina cortului, a fustei, balamale etc. Eu am cumparat in toamna asa ceva dar nu am apucat sa il folosesc.
- tot de Joi in sectiunea "atelier" gasiti ceva scule ( tubulare, imbusuri, inelare cu clichet samd ), cine are nevoie ...

Sper sa va fie utile informatiile!
Mda am si eu problema asta cu sculele. Cum ma dau la o berica, ba iau pauza ba se opresc.... Nu mai stiu ce sa fac cu ele.

Send form Samsung using Tapatalk.


RE: Oferte pentru rulotisti in magazine - Emil - 03-02-2016

(02-29-2016, 08:26 PM)Marius Rotaru A scris: Nu vreau sa fiu Gica Contra ( macar de data asta [Imagine: smileys-multiple-smileys-031733.gif] )  ... dar rola de 50m, 3X1.5, cu cablu romanesc am cumparat cu aprox. 140 RON din Leroy.

Chiar m-ai facut curios, am sa ma duc pana la Leroy sa caut un cablu pe derulator de 50m, 3X1.5 ca diferenta intre Leroy si Emag este de aproximativ 50 de lei cu toate ca, as tinde spre unul fara derulator, pentru ca este mai usor de manevrat si de depozitat prin rulota.


RE: Oferte pentru rulotisti in magazine - Marius Rotaru - 03-02-2016

Eu anul trecut am avut cablu fără derulator. Și mi-a ajuns. Consider mai facilă utilizarea pe tambur. Probabil e o chestiune de preferințe. .... Fiecare decide. Adică fără sau cu derulator nu trebuie să îl ștergi și să îl strângi? Parcă e mai bine să învârt la mosor decât să îl strâng pe mâna /cot.


RE: Oferte pentru rulotisti in magazine - barsan.doru - 03-05-2016

Am cumparat aceasta ''bucatarie'' pentru cortul rulotei. Este pliabila, usoara, cu rafturi pentru depozitare si usi cu fermoar.
Se gaseste la Dechatlon.
350 Ron

Dimensiuni : L: 94 x l: 46 x H: 81 cm. Greutate 7.9kg

http://www.decathlon.ro/mobilier-bucatarie-camping-bleu-id_8358365.html


[Imagine: PHUXpZWl.jpg]

[Imagine: qInK1IIl.jpg]

[Imagine: 4k2wtkfl.jpg]

[Imagine: BcyrUm8l.jpg]


RE: Oferte pentru rulotisti in magazine - Cristi - 03-05-2016

De unde? Pret?


RE: Oferte pentru rulotisti in magazine - barsan.doru - 03-05-2016

(03-05-2016, 05:18 PM)Cristi A scris: De unde? Pret?

Scuze. Am actualizat postul.


RE: Oferte pentru rulotisti in magazine - Cristi - 03-08-2016

Asadar, pe 10 Martie apare la LIDL, asa cum a precizat si colegul @Marius Rotaru - detectorul de fum la pretul de 25 RON. Am sa ma duc sa iau si eu unul, e foarte bun, si pretul este unul decent. 

[Imagine: PnQiOGQl.jpg]



RE: Oferte pentru rulotisti in magazine - Florin Smolnicki - 03-11-2016

Rog onorabilii colegi să-mi spună și mie câte ceva despre camerele de luat vederi din oferta de la Lidl, oferta începând cu data de 10 martie. Mă interesează ce rezoluție are. Este cu infraroșu? E pe 12 sau 220 V?
Mulțumesc.


RE: Oferte pentru rulotisti in magazine - Cristi - 03-11-2016

Florin, din ceea ce scrie pe descriere, merge in infrarosu. Pentru a afla daca functioneaza la 12V trebuie sa faci un drum la un LIDL din zona ta si sa te uiti pe transformator ce scrie, daca scrie DC si o tensiune intre 11-14V, merge! Daca nu, nu va merge!

Ca rezolutie cred ca este un VGA la acesti bani.

Da, uite, am gasit ceva informatii despre ea, dar in engleza, dar te descurci cu un tanslate:

Citat:Product Information :-
Clear colour picture transmission to TV, DVR or VCR via AV
Night vision up to 5m with 8 IR LEDs and integrated microphone for added security
Swivel head with 35° detection angle and 18m connection cable for flexible adjustment and positioning
Mounting materials included
Size approx. (cm): H8 x W10 x D4
Features:
– Camera sensor: 1/4” CMOS
– Effective pixels: 640 x 480
– Resolution (horizontal TV lines): 380
– Min. brightness (lux): 0.5
3 year manufacturer’s warranty