Punctajul Subiectului:
  • 0 Vot(uri) - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CristiReparatie balamale usa congelator DOMETIC
#1
Pentru ca in iarna asta am facut imprudenta sa las usa congelatorului deschisa si sprijinita de un suport iar usa frigiderului deschisa si ea (pentru a nu forma mirosuri), m-am pricopsit cu 2 balamale rupte. Nu neaparat din vina mea, dar eu am fost de vina ca am lasat usile deschise... da! Smile

In sfarsit... m-am uitat pe internet si am vazut pretul. 100 lei. Bucata. Mi s-au parut extrem de scumpe si am zic ca poate reusesc sa le repar eu.

Am avut ceva scule si o bucata de lemn de stejar ramas de la o scara. si m-am apucat de lucru. Dintr-o balama lipsea o bucata. Nu le-am facut la fel, am facut una apoi am vazut unde am gresit si am facut-o si pe a 2-a. Acum balamalele sunt foarte rezistente, mult mai rezistente ca atunci cand erau doar din plastic. Urmeaza sa le dau mai multe straturi de ulei de in sicativat pentru a inchide lemnul si a nu lasa umiditatea sa il strice.

Rezultatul il vedeti mai jos:

[Imagine: A7fLWNT.jpg]

[Imagine: 4PRlwXt.jpg]

[Imagine: Eyb7wQr.jpg]

[Imagine: EgJYrNn.jpg]

[Imagine: TzNRC2O.jpg]

[Imagine: oPuiYMN.jpg]

[Imagine: iR2vRQS.jpg]

[Imagine: dPa81E9.jpg]

[Imagine: zpTr2JH.jpg]
[Imagine: tG7lrcJ.jpg]
[Imagine: SUD0nzH.jpg]
Homo homini lupus
--------------------------------------
Incercati sa ma sunati, daca nu raspund, imi verific mailul cel putin de 3 ori pe zi: oneminute[pe]gmail[punct]com

Bere
[-] Pentru aceasta postare, Cristi a primit Like de la 2 utilizatori
  • barsan.doru, Ciprian Rosca
Raspuns
#2
Super, acum trebuie sa iei de 200 ron bere ! Să probezi congelatorul ,nu din alt motiv !

Trimis de pe al meu SM-A320FL folosind Tapatalk
[-] Pentru aceasta postare, andreigrigoras74 a primit Likeuri de la 1 utilizator
  • Cristi
Raspuns
#3
Cel putin, ca sigur (le mai) se mai rupeau!
Homo homini lupus
--------------------------------------
Incercati sa ma sunati, daca nu raspund, imi verific mailul cel putin de 3 ori pe zi: oneminute[pe]gmail[punct]com

Bere
Raspuns


Mergi la:


Utilizatori care citesc acest subiect: 1 Vizitator(i)
STS Service