Punctajul Subiectului:
  • 0 Vot(uri) - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GeorgeRulota Swift Toscane 410 pt Europa, model 2004
#1
(Ultima modificare: 09-27-2021, 06:46 PM de catre: George.) -->
2 camere cu 4 locuri de dormit, apa calda, panouri, corturi, stare excelenta, gata de vacanta.

Primul lucru: este o rulota in mintile ei, intreaga, fara tiganii, reparatii, carpeli, fara infiltratii trecute sau prezente, fara mirosuri sau mai stiu eu ce minuni se pot intalni. Toate imbunatatirile si mentenanta au fost facute la un atelier specializat cunoscut (@e-1, pot spune numele ?)
Totul este perfect functional si in stare excelenta (ferestre, plase tantari, jaluzele, inchidere/blocare usi, dulapuri, lumini, tapiteria originala ca noua, etc

Este mai buna si mai frumoasa decat cand am prezentat-o, la cumparare: http://www.despre-rulote.ro/Discutie-Noua-mea-rulota
Dar dupa aproape 2 ani complicati in care n-am iesit, iar rulotica s-a prafuit cuminte in curte, am trecut la camper si acum i-a venit randul sa bucure pe altcineva.

Descriere:
Camera din spate – living cu bucatarie: 2 banchete de cate 2 persoane fata in fata, transformabile in pat 2 persoane, aragaz si chiuveta inox, frigider, dulap iluminat interior, dulap incaltaminte la usa, usa glisanta spre dormitor, dulap TV cu access din ambele camera si placa rotativa pentru TV, trapa Heki mare, media player Akai, prize 12V si 220V.
Camera din fata – dormitor: pat matrimonial cu mare depozitare (access interior si exterior), trapa Heki mica, lavoar cu oglinzi, dulapuri si iluminat, baie cu wc golire exterioara si dus, aerisire in tavan si fereastra cu geam mat, prize 12V, 220V, pentru antena de satelit si cablu

Dotari: (adaugirile sunt facute in 2018-2019, dupa care n-am mai iesit):
- Panouri monocristaline 2x100W, practic noi
- Controller MPPT 20A, practic nou
- Acumulator dedicat sistem solar, 155Ah, practic nou
- Inverter 220V, cu circuit separat de alimentarea exterioara la 220V
- Mover Enduro cu telecomanda, nou
- Anvelope Cargo iarna, Sava, noi (important: garda la sol a rulotei este mare, fara risc de lovire pe teren accidentat)
- Boiler Thetford electric 300W, incalzeste in 15 min
- Bazin interior apa 35 litri
- Frigider pe 3 cai (gaz, 12V, 220V) cu congelator mare
- Media player Akai (USB, radio, card SD) cu 4 boxe (doua in fiecare camera)
- Suport 2 biciclete Fiamma
- Priza exterioara pt: 12V, 220V, antena satelit, cablu TV
- Sina pentru cort pe ambele parti ale rulotei !
- Cupla Al-Ko antibalans, sasiu Al-Ko, amortizoare Al-ko
- Corturi:
   - Cort complet pe toata lungimea rulotei, model lat 2.5m, perdelute, etc, nou
   - Camera laterala atasabila la cort, noua (bucatarie/dormitor/camara)
   - Terasa pe toata lungimea rulotei, latime 2m, folosita (se poate monta independent sau in prelungirea cortului, acoperind in total peste 18m2)
   - Fusta cort
- Incalzire Truma S3002 cu Trumavent
- Roata de rezerva, cric hidraulic, coarba cale, treapta intrare, butelie mare (are locas pt 2 buc), cablu alimentare, furtun colectare ape gri, etc
- Verificare recenta rulmenti si saboti frana

Pret f. putin negociabil: 8800 EUR, redus la 8500.
Si hai, 8.000 EUR, sub care nu o dau nici daca descopera cineva ca nu are roti sau acoperis sau podea.

La primavara revin la 8500, fara discutie.
Daca nu raspund, va rog SMS sau Whatsapp / Signal.


[Imagine: 20210617-131729.jpg] [Imagine: 20210617-131818.jpg] [Imagine: 20210617-131913.jpg] [Imagine: 20210617-131941.jpg] [Imagine: 20210617-132126.jpg] [Imagine: 20210617-132215.jpg] [Imagine: 20210617-132330.jpg] [Imagine: 20210617-133152.jpg]
Numai sms la 0728.116.868
[-] Pentru aceasta postare, George a primit Likeuri de la 1 utilizator
  • Florin Smolnicki
Raspuns
#2
@George, mai întâi vreau să-ți spun că mă bucur foarte mult că te văd scriind.
Eu ți-am simțit lipsa! 
Te mai așteptăm să ne mai povestești câte ceva, așa cum numai tu știi să o faci la un mod sublim!

Îmi pare rău că vinzi așa o bijuterie de rulotă.
Mă bucur că ai ajuns la un nivel superior de rulotism: deplasările cu camperul sunt mult mai ușoare.

Eu am rulotă, nu cumpăr, dar tu trebuie să mai adaugi numaidecât două detalii la anunț:
1. prețul (care e ușor negociabil, zici tu)
2. MMA - ul. Hai că ești om și rulotist serios! Cum să uiți așa ceva? 
Cred că ar fi bine să pui și ceva dimensiuni ale rulotei sau un scan cu CI-ul rulotei.

Baftă la vânare!

PS. Mă întâlnesc POATE (sper), vara aceasta, la București cu Adrian, cu @doru NEGRU. 
Sper să am această mare bucurie și onoare: sper să te întâlnesc și să povestim, undeva prin București, la o cafea.
Eu voi fi campat la mare anul acesta, la Costinești și apoi undeva prin Popești Leordeni.
De asemenea, aș vrea să merg anul acesta din nou la Băile Felix, pe/ prin Valea Prahovei. Voi vedea.

Scuze de micul off-topic!

O zi bună tuturor, dragi colegi!
Aștept să se facă ziua și mă duc să mai fac și eu câte ceva pe la rulotă.
[-] Pentru aceasta postare, Florin Smolnicki a primit Likeuri de la 1 utilizator
  • George
Raspuns
#3
Florin, mare dreptate ai privind lipsurile, o sa le remediez - din pacate, timpul devine din ce in ce mai redus.
Pe de alta parte, cuvintele tale frumoase (de profesor, se vede !), sunt mai mult decat magulitoare si ma fac sa rosesc, noroc ca nu ma vede nimeni.

iar alde Doru si Adrian, n-au zis nici o vorbulita, probabil voiau sa te tina numai pt ei Smile
Numai sms la 0728.116.868
Raspuns


Mergi la:


Utilizatori care citesc acest subiect: 1 Vizitator(i)
STS Service