Punctajul Subiectului:
  • 0 Vot(uri) - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
RazvanPanou fotovoltaic
#1
Merge prins un panou pe plafon? Pare cam moale ....si nu stiu ce e sub stratul de plastic? Merci anticipat...
Raspuns
#2
Merge prins, dar se lipeste, cu ajutorul unor coltare de la magazinele de specialitate, sau, daca ai alte idei, ti le poti face singur.
Homo homini lupus
--------------------------------------
Incercati sa ma sunati, daca nu raspund, imi verific mailul cel putin de 3 ori pe zi: oneminute[pe]gmail[punct]com

Bere
[-] Pentru aceasta postare, Cristi a primit Likeuri de la 1 utilizator
  • Razvan
Raspuns
#3
Rolleyes :L am prins cu suporti in forma de z si garnituri de cauciuc.Su plasticul de la plafon e un strat de pal gros si a prins perfect....merci oricum.
Raspuns
#4
@Razvan pune și tu niște poze. Cât mai multe poze. Ajută și tu colegii cu niște idei valoroase.

Așteptăm poze.
Mulțumim.
[-] Pentru aceasta postare, Florin Smolnicki a primit Like de la 2 utilizatori
  • costica V., Razvan
Raspuns
#5
Ok o sa pun cat mai multe poze ....
Raspuns
#6
(Ultima modificare: 03-22-2017, 12:36 PM de catre: SERGHEIDIN.) -->
Sunt curios, daca acele ,,n "  kg ale panoului  vor incepe sa ,,topaie" cu tot cu plafon ,chiar nu cauzeaza integritatii structurale? Sub acel plastic (sau tabla) sigur nu este  PAL.

Ma batea si pe mine gandul sa montez o ,, platforma" usoara pe rulota ,fixata in principal pe margini  dar la primul drum cu ea pe prima bucata din A3 pana la Fundulea m-am razgandit.
Serghei
Sector 3,Bucuresti
tel 0788344586
Raspuns
#7
Serghei stai linistit ca nu pateste nimic. Am avut panou pus si pe vechea rulota , il am si pe asta noua de 2 ani. Daca tavanul este in toate mintile si nu este subred nu pleaca nimic.
Mai sunt unele persoane care le monteaza pe profile din aluminiu si prind profilele in sina rulotei. La camperul tatalui am pe plafon un AC de 20 de kg si nu se intampla nimic. 
Daca iti este frica poti alege unul semiflexibil care este mult mai usor si il lipesti direct de plafon.
[-] Pentru aceasta postare, cornels a primit Like de la 2 utilizatori
  • Cristi, SERGHEIDIN
Raspuns
#8
In continuare religia mea spune ca rulota si berea la umbra , panoul la soare . Asa ca al meu este mobil si sta unde soarele este mai mult si mai mare ! Mutandu-l si orientandu-l fac miscare si transpir , motiv pentru alta bere .
ea - Iubitule , peisajul asta ma lasa muta !
el - Perfect , campam aici !!!!

0723553334 - Doru 
[-] Pentru aceasta postare, Doru Negru a primit Like de la 3 utilizatori
  • costica V., dan.achim, SERGHEIDIN
Raspuns
#9
Daca e lipit bine nu sare.Am pe rulota unul de 250w si sta bine acolo dupa ceva mii de km.
Telefon : 0741015477
Email : cprohome@yahoo.com
Raspuns
#10
Ai dat gaura in plafon?
Marius 0740850863
Raspuns


Mergi la:


Utilizatori care citesc acest subiect: 1 Vizitator(i)