Punctajul Subiectului:
  • 0 Vot(uri) - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SERGHEIDINHaznaua de la Corbu.
#1
(Ultima modificare: 08-20-2019, 07:48 AM de catre: SERGHEIDIN.) -->
M-am intors ieri de la Corbu. Frumos, plaja superba, apa de vis, liniste. Am fost in Camping LA HAHAMACE, conditii OK pt un camping deschis de o luna si care nu se astepta la mai mult de 2 rulote. In zona mai sunt doua locatii tip camping pentru rulote sau corturi DAR romanii prefera off-campingul.
Si eu prefer off-camping, dar nu ma apuc sa imi aduc toata gospodaria, gardutul, cotetul pentru gaini si sa o spunem pe sleau: NU ma cac in drum.
Treceam zilnic pe drumul spre plaja pe langa terenul acela cultivat cu floarea soarelui, hartie igienica (folosita), pampers si gropi din care razbatea mirosul de buda.
De pe terasa Cherhanalei vedeai oamenii cum intra in boscheti, isi fac nevoile si fug inapoi pe plaja... sa tot mananci ..!!!

Per total, daca nu vezi, nu mirosi, nu auzi ce este in jurul tau, este frumos in zona.
SUNTEM UN POPOR DE CACACIOSI. (doar am vazut cu ochii mei) .
Romanii se caca cu inversunare in orice si oriunde: in politica, in gura vecinului, dusmanului, in norocul lui x si y, in viata lui si a celor din jur, in drum, in prag, in masina, casa, caldura, frig...

Mocangeala off-campingului il face pe roman si mai rau... mai prost si mai jegos, dar ii tine si coada pe sus. EL STA MOCA, este smecher, descurcaret, are ,,gipan" dar sta ca sardeaua. Nu are nevoie de mai mult, se caca in spatele rulotei si arunca un pumn de tarana peste ,,dansul"...

Evident, poate ca pare ca generalizez si, sincer am fost tentat sa fac asta, dar nu, imi place sa cred ca existau acolo si oameni de calitate.

Ajungem sa hulim guvernele si legile lor care interzic off campingul? Oare nu au dreptate?
Serghei
Sector 3,Bucuresti
tel 0788344586
[-] Pentru aceasta postare, SERGHEIDIN a primit Like de la 3 utilizatori
  • Ciprian Rosca, Florin Smolnicki, Radu Ivanescu
Raspuns


Răspunsuri în acest subiect
Haznaua de la Corbu. - de SERGHEIDIN - 08-20-2019, 07:46 AM
RE: Haznaua de la Corbu. - de Ciprian Rosca - 08-20-2019, 07:56 AM
Haznaua de la Corbu. - de andreigrigoras74 - 08-20-2019, 09:11 AM
RE: Haznaua de la Corbu. - de e-1 - 08-20-2019, 02:06 PM
RE: Haznaua de la Corbu. - de George - 08-20-2019, 04:00 PM
RE: Haznaua de la Corbu. - de SERGHEIDIN - 08-20-2019, 05:45 PM
RE: Haznaua de la Corbu. - de e-1 - 08-20-2019, 11:32 PM
RE: Haznaua de la Corbu. - de SERGHEIDIN - 08-21-2019, 09:13 AM
RE: Haznaua de la Corbu. - de e-1 - 08-21-2019, 01:25 PM
RE: Haznaua de la Corbu. - de Florin Smolnicki - 03-13-2020, 05:40 AM

Mergi la:


Utilizatori care citesc acest subiect: 1 Vizitator(i)