Punctajul Subiectului:
  • 0 Vot(uri) - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CristiCamping St. George - Bulgaria
#4
Nu îmi iese ceea ce vreau să fac: vreau să citez textul concret/ original/ meseriaș scris de @Cristi și nu reușesc.
Ceva de genul, știți voi: Cristi a scris:   ..................

În fine, nu mă pricep. Asta e! Îi dau și eu cu copy/ paste mai departe.
Big Grin Big Grin Big Grin

„Acum sa le luam pe alea nasoale:
-1 punct pentru lipsa de spalatoare de vesela.”

Eu nu folosesc așa ceva! Vasele se spală la rulotă! Atât! De aceea merg cu rulota/ casa după mine! Fie direct în rulotă, dacă vreau apă caldă/ fierbinte de la boiler, fie la canea (canistră), lângă rulotă, afară, în colțul cortului/ terasei. Bineînțeles, canistra pusă fain pe un scaun fain, pliabil, de plastic. Cristi, ai precizat puțin cam târziu, în finalul celor scrise de tine, despre faptul că erai cu/ doar cu cortul... Deja am sărit în sus, de la început, pentru că nu cunoșteam/ înțelegeam contextul/ situația.


„-1 punct pentru ditamai speedbumperul aflat chiar la intrare care avea urme de sasiuri pe el.”
Nu înțeleg cuvinte englezești. Vorbesc doar germana și franceza.  Big Grin O fi ceva vorba despre viteză: speed.

„-1 punct pentru lipsa umbrei, campingul are foarte putine locuri unde te puteai piti de soare.”

Se vede clar din poze. Voi nu ați pățit ceva de genul acesta?
Atunci când intri într-un camping, nu îți poți da seama din prima de unele inconveniente. Toate campingurile/ locațiile/ locurile unde ieșim cu rulota au, până la urmă, puncte tari și puncte slabe.

„-3 puncte pentru igiena spatiilor sanitare. Curatenia era deficitara, rara, in urma persoanelor care faceau curat era o baltaceala mare. Nu exista hartie igienica la toalete, nu exista sapun lichid in dozatoarele (existente) din bai.”

Am înțeles. De aceea este bine de mers cu rulota de acasă, atunci când este posibil, clar ...

„Lipsa normelor de igiena ajungea si la restaurantul din camping unde am fazut diverse nereguli. Foarte putine toalete.”    ...
Asta e!

Cu toate minusurile enumerate, eu aș fi scris totuși și despre locul unde se află acest camping, ceva prețuri, ce se poate face în jur, cât mai multe informații.

Sunt curios ce părere ar avea @George.
@SERGHEIDIN, încă nu renunța.

Să avem cu toții o vară frumoasă!


Finalul, finalului (foarte important, rog a se citi cu mare atenție):

Cât costă cana aceea personalizată?
Vreau și eu! Numaidecât!


Salut cu palaria Salut cu palaria Salut cu palaria
Raspuns


Răspunsuri în acest subiect
Camping St. George - Bulgaria - de Cristi - 06-18-2019, 05:54 AM
RE: Camping St. George - Bulgaria - de SERGHEIDIN - 06-18-2019, 06:48 PM
RE: Camping St. George - Bulgaria - de Cristi - 06-18-2019, 09:24 PM
RE: Camping St. George - Bulgaria - de Florin Smolnicki - 06-18-2019, 10:17 PM
RE: Camping St. George - Bulgaria - de Cristi - 06-19-2019, 06:40 AM
RE: Camping St. George - Bulgaria - de George - 08-20-2019, 04:04 PM
RE: Camping St. George - Bulgaria - de keli - 05-05-2023, 09:27 PM

Mergi la:


Utilizatori care citesc acest subiect: 1 Vizitator(i)