Punctajul Subiectului:
  • 0 Vot(uri) - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Florin SmolnickiO singură butelie, mai mulți consumatori „externi”
#4
@Dovleac Florin, 
mulțumesc frumos pentru răspunsuri.
Da, sunt convins acum că regulatorul de gaz pe care îl am (1, 5 kg pe oră) va face față consumatorilor. Lada frigorifică și frigiderul nu consumă mult, dimpotrivă: consumă foarte, foarte puțin. Cuptorul din rulotă îl folosesc foarte rar, aragazul rulotei, la fel.
Mai rămâne în calcul boilerul - pe care îl folosesc pentru scurt timp doar dimineața, la prânz și seara. Nu am găsit vreo etichetă pe care să scrie cât consumă boilerul. Aceasta este eticheta boilerului, ei dau consumul de curent, nu și cel de gaz:

[Imagine: 0srIXqg.jpg] 
Mai rămâne un semn de întrebare despre consumul de la încălzire. Dar totul este destul de clar.

Încă nu am găsit soluția care să îmi convină. Mă mai gândesc. Voi ține la curent pe toată lumea cu ceea ce am hotărât.

@doru Negru,
Mai am o butelie, englezească, plină, originală și butelia și gazul.
O dau cu 120 de lei. M-aș bucura tare mult dacă m-ai ajuta să o vând. Poate auzi pe cineva. Voi atașa poze cu tipul și dimensiunile robinetului.
Sau poate vrea cineva de pe grupul nostru să o cumpere. Unii cer 150 de lei pe butelia goală...

„Pentru lada ta , sigur gasesti prin piata stut ce se fileteaza acolo , care sa aibe prelucrare pentru furtun de gaz clasic .”
Super, asta chiar e o idee excelentă! 

Cât despre cupla rapidă: mulțumesc pentru link. Englezoaicele au deja multe geamuri, nu îi mai fac eu o gaură în perete. Mă mai gândesc.
În plus, eu îmi doresc ceva cu robineți, să pot folosi odată sau alternativ consumatorii.

Mă mai gândesc. 


Mulțumesc din suflet, tuturor, pentru răspunsuri și idei.
Raspuns


Răspunsuri în acest subiect
RE: O singură butelie, mai mulți consumatori „externi” - de Florin Smolnicki - 01-13-2023, 11:01 AM

Mergi la:


Utilizatori care citesc acest subiect: 1 Vizitator(i)
STS Service