Punctajul Subiectului:
  • 0 Vot(uri) - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CristiEliminare mufa rapida de apa la rulota englezeasca
#7
Asa e @Mario , sistemul este foarte bun pentru a elimina situatiile descrise de tine, apa din rulota.

Cat despre garnitura aia, am schimbat-o, am incercat sa pun si niste banda de etansare, am incercat de toate, trebuia schimbata, si decat sa schimb mufa, am decis sa schimb sistemul.

Voi pastra butoiul Aqua-Roll, dar legatura va fi permanenta, pompa va fi atasata permanent pe furtunul de apa, iar acesta va putea intra in doua recipiente: in Aqua-Roll afara, in fata rulotei, in fata portbagajului, ca si pana acum, nu va fi in rulota, iar daca e frig, voi achizitiona un butoi/bidon de apa de 20-40 litri, depinde cum intra in lacas, pe care il voi baga in portbagaj, pentru a-l incalzi.

Te aprob, unele chestii sunt foarte bune la rulotele din Anglia!

Te rog, daca poti, scrie-mi despre sistemul cu presostat, poate e interesat cineva, ai ceva exemple, eu nu-mi dau seama cum functioneaza!
Homo homini lupus
--------------------------------------
Incercati sa ma sunati, daca nu raspund, imi verific mailul cel putin de 3 ori pe zi: oneminute[pe]gmail[punct]com

Bere
Raspuns


Răspunsuri în acest subiect
RE: Eliminare mufa rapida de apa la rulota englezeasca - de Cristi - 02-02-2016, 07:24 AM

Mergi la:


Utilizatori care citesc acest subiect: 1 Vizitator(i)
STS Service