Punctajul Subiectului:
  • 0 Vot(uri) - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CristiButelia din fibra de sticla pentru rulota
#19
De la o mare întâlnire rulotistică din vară la Camping Ynu Maf lângă Târgu Neamț, am rămas îndrăgostit de buteliile din compozit.
Am văut la un coleg din Ploiești care era campat lângă mine ( Wink ) și avea astfel de butelii și de atunci îmi tot surâde această idee. 
Anul trecut m-am ocupat intensiv/ excesiv/ extrem de sistemul de apă al rulotei. Totul este acum pus la punct, până în cel mai mic detaliu. Pot lua apă de oriunde, mă pot cupla la orice sistem de alimentare cu apă.
Pot alimenta rulota iarna de la un rezervor interior de 70 de litri sau de la exterior din canistră/ rezervor de apă. 
Mai am și a treia posibilitate: furtun de la pompă - reductor de presiune - cuplă. E cel mai convenabil sistem, dar am nevoie de apă curentă.
Pentru că de fiecare dată când cumpărăm câte ceva în plus la rulotă apar și noi provocări, anul acesta/ iarna aceasta m-am ocupat intensiv de alimentarea cu gaz a rulotei. Pe lângă rulota consumatoare de gaz a mai apărut acum câțiva ani un aragaz extern și de anul trecut o ladă frigorifică.
Sunt foarte mulțumit de lada frigorifică! Dar este un consumator în plus de gaz. Prin urmare, ne orientăm spre buteliile de gaz. 
Am citit de câteva ori comentariile voastre despre buteliile din compozit. Vin și eu cu câteva mici completări:








Raspuns


Răspunsuri în acest subiect
RE: Butelia din fibra de sticla pentru rulota - de Florin Smolnicki - 01-21-2023, 01:52 PM

Mergi la:


Utilizatori care citesc acest subiect: 1 Vizitator(i)
STS Service