Punctajul Subiectului:
  • 1 Vot(uri) - 5 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Florin SmolnickiCauciucuri: Iarnă/Vară??? All???
#16
(Ultima modificare: 01-07-2017, 03:19 PM de catre: SERGHEIDIN.) -->
(01-06-2017, 11:50 PM)Marius Rotaru A scris: @SERGHEIDIN  pentru a fi cât mai pratic și pentru a nu răspunde din cărți te rog a  răspunde la următoarea întrebare : ai folosit anvelope de iarnă vara ?  Atât te întreb.  Dacă răspunsul este pozitiv, te întreb și altele. Până atunci,  înrebarea este arhi suficientă.  Mulțumesc!

Da, am folosit ....in situatia in care faceam 120-130 km zilnic mixt. Adevarat, se uzeaza nu repede ci foarte repede.

In calitate de motociclist cu state vechi (inclusiv  nivel competitional) inteleg foarte bine necesitatea folosirii unui cauciuc moale si cald, atat vara cat si iarna - nu discuam de profil.

Dar hai sa lasam tema asta pt alt topic. Am facut o remarca, daca cineva tine sa imi demonstreze ca ma insel, deschidem alt topic, nu poluam pe aici - iar Mario, chestia cu amenda in Germania pentru folosirea cauciucurilor de iarna pe timp de vara este cam... trasa de par. Probabil pentru folosirea celor all-season politia doar te trage putin de urechi.Asta daca tinem cont de faptul ca nemtii sunt fani all-season.

Si hai sa mai lasam treaba asta cu "nemtii perfecti" ca nu sunt ei detinatorii adavarului absolut iar romanii niste retardati.

(01-06-2017, 09:56 PM)Florin Smolnicki A scris: @SERGHEIDIN 

am săpat adânc pe internet.

Ce părere ai de aceste cauciucuri?

http://www.anvelope-autobon.ro/anvelope-...13c-21829/

Florin, pentru o rulota cu care nu vei merge cu viteza mai mare de 90-100 kmh sunt bune orice gume... atata doar sa fie pe norma de greutate... C-uri  si evident cat mai ieftine. Daca mergi off cu rulota sunt sanse mari sa faca buba  si nu are rost sa iei ceva scump. Ieftin si foarte bun nu exista dar cale de mijloc gasesti.

Mergi iarna pe zapada? Nu cred. Asa ca cel mai bine cauti niste gume care sunt bune pe ,,ploaie". Astea au profil "mai special". Iarna profilul ala se incarca cu zapada, lucru care iti asigura aderenta pe zapada (mai mult sprijin lateral ca franare oricum nu ai ). Zapada din profil + zapada de pe drum = aderenta.
Serghei
Sector 3,Bucuresti
tel 0788344586
Raspuns


Răspunsuri în acest subiect
RE: Cauciucuri: Iarnă/Vară??? All??? - de e-1 - 01-05-2017, 12:55 AM
RE: Cauciucuri: Iarnă/Vară??? All??? - de Mario - 01-05-2017, 09:24 AM
RE: Cauciucuri: Iarnă/Vară??? All??? - de e-1 - 01-05-2017, 11:54 AM
RE: Cauciucuri: Iarnă/Vară??? All??? - de Mario - 01-05-2017, 11:16 PM
RE: Cauciucuri: Iarnă/Vară??? All??? - de Mario - 01-06-2017, 09:51 AM
RE: Cauciucuri: Iarnă/Vară??? All??? - de SERGHEIDIN - 01-07-2017, 03:07 PM
RE: Cauciucuri: Iarnă/Vară??? All??? - de Mario - 01-07-2017, 09:45 AM
Cauciucuri: Iarnă/Vară??? All??? - de e-1 - 05-06-2018, 09:38 PM

Mergi la:


Utilizatori care citesc acest subiect: 1 Vizitator(i)
STS Service