Punctajul Subiectului:
  • 0 Vot(uri) - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CristiDespre lazile frigorifice pentru camping si rulote, principii de functionare
#6
(Ultima modificare: 09-10-2022, 05:14 PM de catre: SERGHEIDIN.) -->
Ca fost posesor de frigider pe 3 cai,lada frigorifica cu compresor  la 12 v cc si 220 v ac ...frigider la 220 v ac (si minibar de 50 l  si frigider serios de 100l (actual) cred ca pot sa fac ceva comparatii.
  In concluzie - frigiderele pe 3 cai sunt  inutile daca nu SUNT NOI.Vechi,sunt generatoare de caldura si in rest ...iti ,,racoreste, berea si atat.
-lazile pe compresor la 12 v cc  sunt ideale ca temperatura de lucru,consum..randament DAR au capacitate mica .
  Frigiderele de la 80...100 l in sus cu  compresor la 12 v cc sau chiar 220 v ac  sunt idealul.
    Imi sustin afirmatiile prin prisma faptului ca ,le-am incercat pe toate si mai nou am ajuns sa inteleg mult mai bine principiul de functionare si dedesubturile  frigotehniei dupa ce am facut o scoala de calificare ca frigotehnist si am inceput sa repar si sa  modific frigidere.Eu recomand o lada la 12 v ..pana in 300 euro .Cu un panou de 100 w si o baterie de 100A ...nu ai nici un stres nici daca stai 3 zile la umbra .Eu ,din motive doar de mine stiute folosesc in autorulota un frigider de 90 l la 220 v prin invertor !?
Serghei
Sector 3,Bucuresti
tel 0788344586
[-] Pentru aceasta postare, SERGHEIDIN a primit Like de la 2 utilizatori
  • Cristi, Florin Smolnicki
Raspuns


Răspunsuri în acest subiect
RE: Despre lazile frigorifice pentru camping si rulote, principii de functionare - de SERGHEIDIN - 09-10-2022, 12:45 PM

Mergi la:


Utilizatori care citesc acest subiect: 2 Vizitator(i)