Punctajul Subiectului:
  • 0 Vot(uri) - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CristiJurnal de calatorie - Concediul de vara din anul 2016
#5
Ziua 5 - 9 August:

Ziua de 9 August a fost ultima zi plina la mare, o zi in care ne-am bucurat de soare, am strans ce am putut pentru ca in ziua urmatoare sa ne indreptam spre Delta Dunarii.

Am sa fac un mic review al campingului GPM. Ca nota generala, pot sa acord campingului un 7. Costurile sunt destul de mari, 5 nopti fara curent au costat 565 Lei, un pret exorbitant dar precum se vede, campingul fiind plin, pretul este inca mic, se poate si mai sus!

Puncte pentru alegerea acestui camping:

Este un camping cu spatiu generos, locurile de campare nu sunt inghesuite precum in Camping S. Exista conditii decente de campare: apa, spalatoare, locuri de gunoi, dusuri, wc-uri curate, etc... In camping exista o "Impinge Tava" de unde am mancat la preturi de litoral o macare gustoasa. Nu am fost deranjati de alti vecini cu zgomote, muzica, dar langa camping exista un local in care se da muzica ma maxim, cei ce sunt campati mai aproape de el simt muzica din plin. Noi nu am prins muzica si oricum eram destul de departe. Un alt plus al acestui camping este existenta umbrei, daca ai noroc sa nimeresti intr-o zona cu umbra. Zonele sunt, dar noi eram cam utileme rulote parcate asa ca am nimerit cam jumatate de zi la umbra! Am vazut personal ce umbla ziua printre rulote pentru a inspecta daca este totul ok, nu sunt hoti, etc...

Puncte contra:

Dusurile sunt putine, la ora pranzului stai la coada la dusurile aproape de plaja, cu 4 cabine prevazute cu usa. Mai departe de plaja exista un alt grup sanitar si dusuri dar care nu au perdea de intimitate/usa, si e cam aiurea sa te speli pe partile esentiale cu alte persoane uitandu-te la tine... un minus important, cred ca se putea rezolva cu o investitie minima!

Exista un aprozar in incinta campingului care avea produse mucegaite, rosii scofalcite, fructe mucegaite, etc... la ce preturi aveau puteau sa aduca produse de calitate!

Preturile exasperant de mari, dar asta e o trasatura generala a litoralului romanesc!

Ne-am despartit frumos de campingul GPM, daca preturile ar fi fost mai mici, as fi avut o placere mai mare sa revin, dar asa... m-am simtit furat, am simtiti ca nu mi-a oferit mare lucru pentru banii cheltuiti!

Inainte de plecare am mai facut 12 Km cu masina pana in Navodari, pentru a achizitiona cele necesare plecarii in Delta.
Homo homini lupus
--------------------------------------
Incercati sa ma sunati, daca nu raspund, imi verific mailul cel putin de 3 ori pe zi: oneminute[pe]gmail[punct]com

Bere
Raspuns


Răspunsuri în acest subiect
RE: Jurnal de calatorie - Concediul de vara din anul 2016 - de Cristi - 08-30-2016, 09:27 AM

Mergi la:


Utilizatori care citesc acest subiect: 1 Vizitator(i)
STS Service