Punctajul Subiectului:
  • 0 Vot(uri) - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CristiJurnal de calatorie - Concediul de vara din anul 2016
#6
Ziua 6 - 10 August:

Dupa un drum de 157 de Km, trecand prin Tulcea, de unde stimatul coleg @CornelRadulescu ne-a asteptat si ne-a ghidat catre Laguna Albastra, am ajuns intr-o locatie superba.

Am gresit prima data intrarea si a trebui sa intoarcem rulotele pe o straduta ingusta, dar ne-am descurcat pana la urma, cu ceva ambreiaj irosit!

Locatia e superba, dupa uscaciunea de la mare, unde iarba era uscata, nisip peste tot, am ajuns intr-un loc cu iarba verde, deasa, mai mare placerea sa o calci in picioare!

Ne-am instalat rulotele, corturile si am plecat la piscina. Laguna Albastra are doua piscine, una de copii, mare ca intindere si una pentru adulti, rotunda, mai mica:

[Imagine: PcGQAa8.jpg]

[Imagine: MDsDTy5.jpg]

Dupa ce am facut baia de seara, ne-am relaxat si am asteptat cuminti tantarii. Cu glasul stins si lumina inchisa, am asteptat sa treaca "ora" lor, care s-a dovedit a fi "orele" lor, iar pe la 23:30 am iesit din cort, ne-au ciupit in continuare insa ne-am bucurat de stele si de linistea locatiei!
Homo homini lupus
--------------------------------------
Incercati sa ma sunati, daca nu raspund, imi verific mailul cel putin de 3 ori pe zi: oneminute[pe]gmail[punct]com

Bere
Raspuns


Răspunsuri în acest subiect
RE: Jurnal de calatorie - Concediul de vara din anul 2016 - de Cristi - 08-30-2016, 02:06 PM

Mergi la:


Utilizatori care citesc acest subiect: 2 Vizitator(i)
STS Service