Punctajul Subiectului:
  • 0 Vot(uri) - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CristiIntamplari si peripetii cu stricaciuni la rulota
#11
(Ultima modificare: 02-20-2017, 02:38 PM de catre: George.) -->
1 Mai, prima iesire, prima tractare (a orice) dupa masina, prima din toate cele.
Nu cunosteam pe nimeni, dar imi sugereaza un amic sa caut un forum si sa vad pe unde iese lumea aproape de Bucuresti.
Deci, ajung la Iepuresti.

Ep.1

Ajung in zona transpirat, cu picioarele tremurand si tensiunea 20, de parca am tras rulota in carca.
De pe marginea soselei, vad departe o multime de rulote si cateva "iesiri" cam noroioase si abrupte.
Mai merg si gasesc una care era chiar un drum de pamant.
Merg pe el pana nu mai pot sa merg, apoi opresc si stau ca boul uitandu-ma patrat la drumul ingust, noroiul de pe langa si atelajul meu imposibil de intors.
Trec vreo 2-3 familii pedestre si ma intreaba incotro.
Iritat deja, le spun totusi ca vreau sa ajung la rulotele "alea".

Se mobilizeaza baietii imediat - rulotisti din gasca. Imi dezleaga rulota, o intorc, mi-o agata la loc, unul o ia inainte sa vada pe unde nu e noroi.
Nu pierd ocazia sa le multumesc tuturor si azi, si oricand ne vom auzi sau pomeni !
Merg la pas pe urmele lui, apoi imi arata drumul clar printre noroaie catre rulote.
O iau vitejeste inainte si ma impotmolesc.


Vin repede mai multi baieti de toate varstele, imi dezleaga rulota, o intorc iar in noroaiele pana la glezne, eu dau sa intorc masina si o innamolesc complet si pe aia.
Se muta oamenii la masina mea, care ramane impotmolita, desi aruncasem marte parte din noroiul de pe jos (pe ei...)
- Sa-l chemam pe Adi !
Buun... il cheama pe numitul, care vine cu un SUv frumos:
- Ai sufa ?
- Nu... ce-i aia ?!?
Scoate omul o sufa, ma agata de carlig si ma taraste cu spatele pana pe uscat.
Agata rulota la el si o taie cu ea pe camp pana la tabara.
Cand ajung si eu, patinand si gafaind ca Bambi, rulota mea era deja parcata in vatra taberei.

Continuarea in ep. viitor.
Numai sms la 0728.116.868
[-] Pentru aceasta postare, George a primit Like de la 7 utilizatori
  • barsan.doru, costica V., Cristi, Cristian Ionita, Florin Smolnicki, Niky Radu, szakacs mihaly
Raspuns


Răspunsuri în acest subiect
RE: Intamplari si peripetii cu stricaciuni la rulota - de George - 02-20-2017, 02:36 PM

Mergi la:


Utilizatori care citesc acest subiect: 2 Vizitator(i)