Punctajul Subiectului:
  • 0 Vot(uri) - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Florin SmolnickiCe vreau să mai cumpăr pentru rulotă
#1
Pentru că vine iarna și doresc să investesc preventiv și din vreme banii de concediu 2017 vă rog să mă ajutați cu câteva sugestii. 

Unde găsesc următoarele? (Bun și ieftin)

1. niște coliere mai ca lumea pt gaz și apă. Cele pe care le-am cumpărat de la diferite magazine nu prea au ținut. Ce-mi recomandați?

2. Blocator ușa din interior ca să nu dea noaptea cineva peste mine în rulotă. Îmi este frică de zâne.... Ceva ieftineală? Știți de unde? Merită? Mă refer la blocator.

3. duș extern. Alte variante decât cele clasice, de pe internet. (aici mă refer la pompă cu tot cu întrerupător, pară și inclusiv cortul de duș). Nu voi da niciodată două sau trei sute de lei pentru un cort de duș! Știți voi o altă variantă?

4. plasa anti țânțari cu magneți sau coadă de motan? Voi pentru ce ați opta? O ieftieală, ceva? Cineva care nu se mai ține de rulotism și nu mai are nevoie de ea?

5. Borne rapide albastre și roșii (șase perechi!).

6. Roată cu cameră, cu tot cu tija de prindere. Îl rog pe @Marius Rotaru  să-mi trimită pontul de unde are el cumpărat modelul lui de roată, cu tot cu proțap. Sau alte variante. Mulțumesc.

7. Husă proțap, huse pentru roți. Merită de avut?

8. Boloboc cu magnet.

9. Talpi plate. Le-am pierdut pe cele din față.

10. Cutie cu trapă în exteriorul rulotei pentru acces la baterie.

11. O ușă pentru accesul din exterior în zona din față, stânga pentru a ajunge mai ușor la terasă și la bețele terasei. La fel și pe partea dreaptă a rulotei. O ușă de vizitare mică, ieftină în spate, stânga.

[Imagine: IMG_20160827_131622.jpg]Bilder hochladen

PS. Voi mai completa această listă. Ar mai fi multe de adăugat...

Accept orice sfat, oficial, din partea oricui. Mulțumesc.
Raspuns


Răspunsuri în acest subiect
Ce vreau să mai cumpăr pentru rulotă - de Florin Smolnicki - 10-15-2016, 03:54 PM

Mergi la:


Utilizatori care citesc acest subiect: 1 Vizitator(i)