Punctajul Subiectului:
  • 0 Vot(uri) - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Florin SmolnickiDetergent/ săpun/ gel bio la rulotă
#8
Ecologic o fi la modă (trendy) pentru unii. Pentru mine, e important în primul rând pentru organismul meu, abia apoi pentru iarbă.
Detergenții naturali sunt inofensivi pentru piele, legumele și fructele cultivate natural nu numai că nu conțin substanțe toxice sau cancerigene, dar conțin mai multe substanțe nutritive și ajută organismul să lupte împotriva dăunătorilor și bolilor.
Un mod de viață natural poate părea ciudat pentru noi, cei crescuți în "civilizație".

Trimis folosind Tapatalk

(01-20-2018, 02:55 PM)Marius Rotaru A scris: Eu m-am confruntat de mai multe ori cu situatii in care omul din dorinta de a fi eco  ( ca asa e trendy ) mai mult polueaza. Atat in procesul de productie a "ecologicului" cat si in procesele de reciclare sau chiar decontaminare a produsului uzat. Asa ca eu, ecologist fiind din fire, ma uit putin sceptic de multe ori la aceste minunatii. 
Iar 2 linguri de detergent de vase pe 1 m de iarba este chiar nimic fata de adevarata poluare. Stiu, stiu! E un pas inainte, dar ...
Ai putea fi mai explicit?
Procesele de fabricare a produselor ecologice nu pot fi poluante. Asta este una dintre deosebirile față de produsele de sinteză. Un produs natural nu trebuie decontaminat după utilizare. Este "reciclat" în mod natural: biodegradarea.
Reciclarea este un proces scump, dar se aplica in general altor materiale decât celor naturale.

Trimis folosind Tapatalk
Munca ne fură timpul, banii ne fură mintea...
[-] Pentru aceasta postare, e-1 a primit Likeuri de la 1 utilizator
  • Florin Smolnicki
Raspuns


Răspunsuri în acest subiect
Detergent/ săpun/ gel bio la rulotă - de e-1 - 01-23-2018, 01:15 AM

Mergi la:


Utilizatori care citesc acest subiect: 1 Vizitator(i)