Punctajul Subiectului:
  • 0 Vot(uri) - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SERGHEIDINAnimale de companie in camping.
#1
Prin peregrinarile voastre  ce locatii (camping) au permis accesul cu caini  de talie mare ,de exemplu?Nu imi place sa plec in vacanta si sa imi las ,,fata" acasa  (un labrador  golden in varsta de 9 ani cu agresivitate situata  pe o scala de la 1 la 10  undeva pe la -9 ) .

  In general intampin probleme la hoteluri si pensiuni dar nu pentru ca al meu caine este agresiv,face galagie,mizerie...etc  ci pentru ca animalul meu ,,genereaza indirect probleme" .Fiind de talie mare  provoaca ceva disconfort cainilor de talie mica ,acestia(majoritatea)  latrand  in draci la vederea namilei.
  Nu are probleme cu copiii  foarte mici care incearca  de multe ori sa-i verifice manual amigdalele si se aleg  cu o fata curata curata    dar fericita.
   Am avut o intalnire cu un catel de talie mica ce a inceput sa schelalaie si sa latre de cum  a vazut-o pe Cleo (fata mea)  aflata la 7-8 m distanta,si nu s-a oprit din latrat 20 minute...am plecat din locul respectiv vazand ca stapanul nu dadea nici un semn ca ar fi vrut sa isi linisteasca odorul.

   Daca nu gasesc intelegere ...voi fi nevoit sa campez off,chiar daca asta ar insemna sa imi fac vacanta pe marginea drumului.Cainele meu are o varsta ,si prefer sa petrec cat de mult timp pot, alaturi de el.
Serghei
Sector 3,Bucuresti
tel 0788344586
Raspuns


Răspunsuri în acest subiect
Animale de companie in camping. - de SERGHEIDIN - 01-24-2017, 08:21 PM

Mergi la:


Utilizatori care citesc acest subiect: 1 Vizitator(i)
STS Service