Punctajul Subiectului:
  • 0 Vot(uri) - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sorin.sibiceanuVand TEC Weltblummer Miami Edition
#1
Vand rulota un TEC Weltblummer Miami Edition interior alb  an fabricatie noiembrie 1991 prima inmatriculare in 92  dar in CIV-ul de Romania apare 91 ca de doar santem in Romanica .

A fost achizitionata de mine din Germania in 2010 este o rulota pentru turism tare atractiva din punct de vedere estetic  are 2 posturi de dormit un pat mare pe fata de 3 persoane  ,unul mic pe spate de 2 persoane ,la ambele paturi se pot face mese in fata de 4 persone iar pe spate de 2 persoane , frigider mare cu ventilatoare pentru racire ,baie cu cadita si wc fix cu golire exterioara , instant gpl pentru apa calda montat de mine  , pompa apa cu presostat , baterie dus retractabil exact ca si acasa   , truma vent 220 v , suport antena cu reglaj din dulap , anvelope noi 175r14c , roata rezerva montata sub rulota ,cort mare , fuste laterale , panou fotovoltaic de 100w cu regulator de incarcare , baterie  100ah (necesita inlocuire este cam veche),rezervor apa curata fix de 60 litri are incarcare exterioara , doua sifoniere mari , multiple dulapuri suspendate , geamuri duplex de iarna  cu inchidere incastrata pe cheder  , cupla contra balans Westfalia , mufa electrica 7pini , 2 trape una este noua  , amortizoare axa , garda la sol mare .
In pret mai dau un racitor  Waeco originala cu sistem Peltier , raceste cu 20de grade mai jos decat temperatura ambientala , am folosit-o pentru bauturi si am fost multumit chiar foarte multumit.
Rulota are o greutate de 820kg si masa maxima 1000kg , se poate trage si cu logan 1.4 ,am tras fara probleme (multi dintre rulotisti stiu ca doar cu loganul am fost la intalniri) are o aerodinamica destul de  buna , ITP valabil pana in 2018 luna iunie , tot sistemul de franare este verificat , gresat si testat de mine .
Totate reviziile au fost facute de .mine si nu prezinta infiltrari sau mirosuri dubioase , nu exista parfumuri in ea pentru a acoperi mirosurile .Am pus foarte mult suflet in aceasta rulota si uite ca a venit timpul schimbari.

O vand deoarece plec din tara cu serviciul aproape un an jumate si nu are sens sa o tin sa rugineasca , mai bine o dau la cineva sa se bucure de ea , cand ma intorc iau alta asta daca mai vin acasa.

Dotari:
-Cupla contrabalans 
-mufa 7 pini 
-anvelope noi 175R14C Debita + rezerva nefolosita
- baie cu cadita + dus  + wc fix golire exterioara + instant GPL nou folosit de 5 ori 
-frigider mare Electrolux curata de mine si pregatit pentru noul sezon + ventilator racire 
-truma vent 220 v curatata de mine pregatita + inlocuire garnitura evacuare 
-panou solar monocristalin 100w +regulator PWM 20 Ah (incarca cu 5.5 Ah ora cand este soare foarte puternic ) panoul este mobil se poate pune unde vrem dupa soare , cuplarea se face la rulota exact unde se mufeaza 220v sub acelasi capac cu mufe MC9
-Baterie AGM 100 Ah (necesita inlocuire are 5 ani )
- transformator original al rulotei 220v -12 v 5Ah cu comutare automata ( mufam 220v trece pe transformator , demufam 220v trece pe baterie insesizabil )
-Cort original al rulotei , folosit doar cad stateam mai mult de 5 zile in concediu 
-fuste laterale 
- treapta scara metalica 
- cablu alimentare 220v de aprx.5 metri

Pret 3100 eur

Nu dau in pret 

- butelia 
- prelungitorul de 50 metri
- covorul de nisip 
-frigiderul Waeco cu compresor (daca se doreste unul cu mici defectiuni 200 eur  necesita inlocuite butoanele de pe placa integrata , si merge fara probleme )
-satelit + tv 
- proiector 12 v 10 w
[img][Imagine: Tp2Dk0s.jpg][/img]
[img][Imagine: 5rNGn1k.jpg][/img]
[Imagine: Esy7XH2.jpg]
[Imagine: CeZsQAL.jpg]
[Imagine: FimOXmn.jpg]
[Imagine: wHkXtbd.jpg]


Răspunsuri în acest subiect
Vand TEC Weltblummer Miami Edition - de Sorin.sibiceanu - 03-05-2017, 11:36 AM

Mergi la:


Utilizatori care citesc acest subiect: 1 Vizitator(i)
STS Service