Punctajul Subiectului:
  • 0 Vot(uri) - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Florin DinuReparatii infiltratii la rulota proaspat cumparata de la ***
#8
Nu te inteleg... in loc sa te retragi si sa o lasi moarta mai mult de afunzi in penibil...
Hai sa vedem cu ce am mintit...
1. Nu am cumparat rulota de la tine... pai cine mi-a prezentat-o? Cu cine am fost sa facem actele? Cui i-am dat banii? Te prevalezi de faptul ca pe talin nu scrie Niky Radu scrie Florian Radu?... no comment...
2. Mai elegant ar fi sa iti retragi tot ce ai scris pe aici si sa iesi cu coada intre picioare.. e mai bine decat sa ma tot prostesti si pe mine si pe priceputul cu care am venit si cu mesterul cu care am reparat-o.. lozele spun totul, pozele nu mint si certifica mizeria pe care ai facut-o si ti-ai asumat-o...
3. Regula pe care o ai tu cu ce ma ajuta acum? Mi-ai spus cumva ca ai facut o mizerie de reparatie la rulota si ca o sa ma mai coste inca nu stiu cati bani sa o repar? Mi-ai spus ca nu are nici o problema... si ea era mucegaita... (cine a mintit?)
4. Aici zici ca ati iesit cu ea de 3 ori dupa reparatie.. acum 1 luna ai zis de 4 ori... ma obosesc sa caut sa pun quote? Daca o mai lungim mult aflu ca reparatia a fost facuta in februarie...
5. Panoul de fibra tot voi l-ati spart... am crezut ca s-a spart de la structura de rezistenta precara a panoului frontal dar de fapt e spart de la un holsurub mare bagat de voi prin sina laterala...
6. Panoul din 3 4 bucati facut de tine era conform cu cel din fabrica? Cu lufturi de 1cm intre ele? Cu fasii si straifuri de 1cm intre ele? (Am pus foto...)
7. Singurul lucru cu care nu te contrazic este ca rulota chiar e de top, imi place mult de tot... eu nu am scris niciodata altceva... eu reclam dexat ca m-ai inselat ascunzandu-mi adevarul, atat.
8. Rulota nu mirosea a mucegai, dar la iarna sigur incepea sa miroasa
9. Acel ulei de in nu aduce nici o problema daca il dai, ajuta lemnul. Argunente precum ca nu pune englezul sau ca se ingreuneaza rulota... sunt amuzante.. dar, unde e minciuna
aici?
10. Eu sunt un tip tehnic, am o scoala in spate si ceva experienta in structuri de rezistenta, eforturi, incarcari, dinamica... pt mine e evident ca un panou de 6mm din lemn stratificat care e f elastic poate afecta o structura din lemn ancorata corespunzator a.i. sa sparga panoul frontal... dar nu cred ca e cineva pe aici capabil sa inghita o asemenea gogoasa...
11. Daca postai decat ultimul paragraf cu 'poate nu e cea mai frumoasa lucrare dar... ' era cel mai elegant mod de a iesi din acest impas...

In concluzie eu am pus niste poze care certifica un adevar ai mi-am dat cu parerea. Am dreptul la o parere.

Scopul acestui topic este de a te recomanda si pe viitor altor potentiali cumparatori. Imi doresc ca toti sa deschida ochii de 10 ori mai bine decat am facut-o eu.



Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
[-] Pentru aceasta postare, Florin Dinu a primit Likeuri de la 1 utilizator
  • Radu Ivanescu


Răspunsuri în acest subiect
RE: Reparatii infiltratii la rulota proaspat cumparata de la Nicky Radu - de Florin Dinu - 05-18-2017, 06:40 PM

Mergi la:


Utilizatori care citesc acest subiect: 2 Vizitator(i)
STS Service