Punctajul Subiectului:
  • 0 Vot(uri) - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Calin2Intrebari despre o rulota pentru pescuit
#1
(Ultima modificare: 02-22-2019, 09:36 AM de catre: Calin2.) -->
Mulțumesc pentru răspunsurile rapide!
Eu urmează să achiziționez și mașina și rulota dar peste aproximativ 3 săptămâni, atunci voi avea banii pentru ambele. În privința mașinii m-am decis, e vorba de Grand Vitara din 2000-2004, 1,6i, varianta (sper) de 107 CP, 3 uși. În privința rulotei... ceață totală! Știu doar că vreau să fie ieftină!
Pe acel site am intrat deja (de o săptămână nu fac decât să răsfoiesc netul), dar aici am întâmpinat o mică problemă... Mașina pe care o vreau eu nu reușesc să o găsesc pe acel site. Am făcut simularea cu varianta de 94 CP, mai slabă, și am ajuns la concluzia că... merge. Ar fi destule rulote care s-ar potrivi.
Încă un amănunt! Atât mașina cât și rulota vor fi folosite la pescuit, deci nu pentru ieșiri cu familia unde cu siguranță ar fi nevoie de mai  mult spațiu, s-ar pune mai mult accentul pe confort. Ce vreau eu... un loc de dormit uscat pentru două, maxim 3 persoane, un aragaz, un frigider, un cort in fața rulotrei și... să nu mai bag foarte mulți bani în ea.  Asta deocamdată. Pe viitor cu siguranță panou solar și (nu știu dacă e posibil dar sper) dublarea frigiderului cu un congelator.
Uitasem ce e poate cel mai important! O săptămână sau două pe Dunăre cu siguranță reclamă prezența unui duș!
Cam asta este în linii mari ceea ce îmi doresc. Ce va ieși... o să vă anunț!
Cristi, pe acest site am putut doar să stabilesc greutatea rulotei! E vorba de o rulota de aproximativ 750 kg cu MMA 1000... aproximativ.
Raspuns


Răspunsuri în acest subiect
Intrebari despre o rulota pentru pescuit - de Calin2 - 02-22-2019, 09:33 AM
RE: Prezentarea noilor veniti! - de pauncata2007 - 03-01-2019, 10:15 AM

Mergi la:


Utilizatori care citesc acest subiect: 1 Vizitator(i)
STS Service