Punctajul Subiectului:
  • 0 Vot(uri) - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MihaiBMontaj instant Calore TN7
#2
Principala grijă ar trebui să fie la evacuarea completă a gazelor arse, cu un conținut ridicat de monoxid de carbon. Mirosul de gaze pe care îl simți probabil vine de la gazele arse incomplet din diferite cauze, cum ar fi amestecul de combustibil  (aer cu gaz) sau aerisirea corectă a spațiului în care e montat. Aceste aparate ide încălzire au o putere instantanèe mare, ceea ce necesită un volum mare de oxigen. De aceea, priza decaer a fostului boiler poate fi prea mică. 
Personal nu sunt de acord cu astfel de soluție pentru încălzirea apei la un RV, mai.ales la autorulotă. O consider o improvizație periculoasă cu rezultate slabe. Apa încălzită instantaneu are nevoie de debit constant, altfel variază temperatura acesteia. De aceea se folosesc sisteme cu acumulare,  care permit folosirea intermitenta a apei, ceea ce permite economisirea apei.
Boierul Truma este foarte bine proiectat, compact și sigur. Orice defecțiune se poate remedia la prețuri decente. Corda Campers repară orice echipament Truma, efectuând inclusiv reparații la partea electrica și electronică, fără înlocuirea plăcilor. Puteți trimite boilerul la București prin curier,  pentru a evita cheltuieli cu deplasarea autorulotei.
Munca ne fură timpul, banii ne fură mintea...
Raspuns


Răspunsuri în acest subiect
Montaj instant Calore TN7 - de MihaiB - 05-16-2019, 12:38 AM
RE: Montaj instant Calore TN7 - de e-1 - 05-16-2019, 08:18 AM
RE: Montaj instant Calore TN7 - de MihaiB - 05-16-2019, 04:16 PM
RE: Montaj instant Calore TN7 - de e-1 - 05-16-2019, 09:06 PM
Montaj instant Calore TN7 - de andreigrigoras74 - 05-17-2019, 11:24 AM

Mergi la:


Utilizatori care citesc acest subiect: 1 Vizitator(i)
STS Service