Punctajul Subiectului:
  • 0 Vot(uri) - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Florin SmolnickiTu unde campezi la mare, în vara anului 2019?
#12
(Ultima modificare: 06-20-2019, 06:13 PM de catre: Ciprian Rosca.) -->
Are dreptate Serghei.Unde sunt controalele Ministerului Turismului in campingurile din Romania ? Se respecta gradul de ocupare a acestora? Fiecare camping care se autorizeaza trece un numar de parcele.Fiecare parcela are un numar de 4 utilizatori.In functie de nr.de parcele se dimensioneaza grupurile sanitare si alte utilitati.Dar,in iulie -august gradul de ocupare este de 200%.Verifica cineva acest lucru?

Am fost acum 4Ani la Mamaia,camping s(cu s mic) si m-am trezit intr-o dimineata ca isi pusese unul cortul sub terasa mea.L-am intrebat ce face si omul nevinovat mi-a raspuns:pai am platit si eu la poarta,ce vrei sa fac.Ne-am inteles noi pana la urma,am ramas prieteni si acum e membru in ClubRV.
De atunci nu am mai calcat intr-un camping pe litoral in lunile iunie-august.

@Florin,e frumoasa Romania...pacat ca e locuita (uite ce a patit Serghei pe autostrada),dar pe mine nu prea ai sa ma vezi prin campingurile din Romania.Cam 80% din ele sunt parnai,administratori ingamfati,lipsa facilitati,neingrijite.
Cand plec in concediu ,mai bine fac 350 de km in plus si ma duc in Grecia sau in Turcia ,cand vreau la mare.

Referitor la subiectul Costinesti:Nelu are terenul pus la vanzare de cca.4ani.Ca sa faci ceva legal ,cum au vrut unii,trebuie:contract ce concesiune,extras de carte funciara,certificat de urbanism si pe urma proiect tehnic necesar autorizatiei de construire.E bine..sa spunem ca le facem pe astea,dar ce facem daca Nelu are un client dupa asta? El ne dadea in concesionare terenul un an si pe urma il reinoia.Basca ca mai venea unul de la ANAF deghizat,e plin litoralul de ei,iar acesta cerea bon fiscal.

Ma intorc la campinguri,trebuie sa fie parcelate,cu utilitati decente,fara copchii zbierand si urland (aici fac aceasta paranteza..cum iesi din tara spre vest..nu prea vezi copiii  jucandu-se pe tablete ,telefoane sau alergand printre rulote,...citesc,fac jocuri in locuri special amenajate,etc..aici inchid paranteza) cu liniste asigurata de paza sau de bunul simt al fiecaruia.Cam greu la noi.
Telefon : 0741015477
Email : cprohome@yahoo.com
[-] Pentru aceasta postare, Ciprian Rosca a primit Like de la 2 utilizatori
  • Florin Smolnicki, SERGHEIDIN
Raspuns


Răspunsuri în acest subiect
RE: Tu unde campezi la mare, în vara anului 2019? - de Ciprian Rosca - 06-20-2019, 06:05 PM

Mergi la:


Utilizatori care citesc acest subiect: 1 Vizitator(i)