Punctajul Subiectului:
  • 0 Vot(uri) - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Florin SmolnickiTu unde campezi la mare, în vara anului 2019?
#23
Florin, ceea ce vrei tu este imposibil. Imposibil in Romania, imposibil oriunde. Ca a fost la Costinesti sau la Tuzla, dar acolo vorbim despre altceva.

Numarul 1: Să nu coste mai mult de 20 de lei/ echipaj (mama, tata, doi copii). Acesta este un preț normal pentru mine.
20 de lei este o suma infima. Cate rulote poate avea un camping? 100? Asta ar insemna 2.000 lei pe zi? Gandeste-te cati oameni muncesc intr-un camping in care incap 100 de rulote! Cata investitie este. Cred ca cu aceasta suma in cap, cel ce detine un teren la mare mai bine pune pepeni.
Numarul 2: Să fie aproape de mare. 
Cu cat e mai aproape de mare cu atat e mai scump terenul, si posibilitatea de a face altceva in loc. O terasa, un hotel, o pensiune, o vila.
Numarul 3: Să-mi pot lăsa lucrurile în jurul rulotei și sub terasă, fără probleme.
Atat timp cat pretul cerut e foarte mic, in acel camping vor aparea tot felul de indivizi dubiosi care sa profite de pe urma pretului mic sa stea la mare. Aici acopar si punctul 4. Indivizii dubiosi asculta muzica la maxim, beau, fac scandal si altele. Ergo...
Numarul 5:  Să ai suficient loc lângă rulotă, în jurul rulotei.
Fiecare camping care se respecta iti da un pitch al tau, un tarc in care ai loc doar tu, e doar al tau, nu intra nimeni in el. Insa la preturi incepand de la 30 de euro in sus (minim) si nu in Romania. Grecia, Croatia, EU. La 20 de lei vei avea parte doar de curent (220V).

Sa revenim, mersul cu rulota nu inseamna mers ieftin, din punctul meu de vedere. De aia nu avem civilizatie in campinguri. Daca ceri un pret decent si interzici off-campingul cum e si pe la noi, pinguineala si nesimtire, vor aparea campinguri noi, se va cultiva rulotistul plimbaret, nu isi va mai lua oricine rulota pentru ca nu va mai avea ce sa faca cu ea.

Asadar, ceea ce vrei tu nu se poate, si nu se va putea niciodata, poate doar asa cum a fost la Costinesti prin ClubRV. Dar ceea ce era acolo pe mine nu ma atragea si oricum nu acoperea cele 5 puncte ale tale.
Homo homini lupus
--------------------------------------
Incercati sa ma sunati, daca nu raspund, imi verific mailul cel putin de 3 ori pe zi: oneminute[pe]gmail[punct]com

Bere
[-] Pentru aceasta postare, Cristi a primit Likeuri de la 1 utilizator
  • Florin Smolnicki
Raspuns


Răspunsuri în acest subiect
RE: Tu unde campezi la mare, în vara anului 2019? - de Cristi - 07-02-2019, 03:38 PM

Mergi la:


Utilizatori care citesc acest subiect: 1 Vizitator(i)
STS Service