Punctajul Subiectului:
  • 0 Vot(uri) - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SERGHEIDINTractati rulota cu Logan sau Duster ?
#4
Aveti dreptate ,am avut vw (de nou...1.9 alh ..un vis) ..stiu cum este .Am avut  Sandero 1.6 16 v ,mi-a lasat un fust amar ..consum mare confort de rahat ,fiabilitate buna (primii 5 ani ...).
De masini second nu mai tin minte ...cea in care am bagat cei mai  multi bani este opelul actual (tren rulare nou,suspensii...ceva senzori) care acum la aproaoe 200 cai si 400Nm muta muntii din loc .
   Am un mare defect,sunt Bucurestean pur sange (nu chiar, dar cam 4 generatii) si am ca primar o blonda (iubesc blondele ) .Si stiti ce s-e intampla in capitala asta de rahat cu taxa oxigen.Daca va avea succes aici ,va fi aplicata de toate primariile din tara si atunci ve-ti cauta si voi masini  cu care sa puteti circula in oras.
   Acum am doua masini: una pe benzina +gpl de 1.6 ,8v  care trage maxim 1000 si alta de 1.9 diesel care trage 1400 .Ambele E4 ...din pacate .
    Am o varsta  (53) ,vreau la 60 sa ma pensionez anticipat sau ceva de acest gen .Pana la pensionare va trebui sa gasesc o masina care sa ma slujeasca pana la sfarsit ( inca 40 ani cel putin ...GLUMESC).Dupa pensionare nu imi voi mai permite sa schimb masinile.
    O masina noua ramane o masina noua dar ca sa traga si o rulota ,sa ai si confort la drum lung si fiabilitate ...ajungi in minim 24000 euro clar.
     In 15k ,o benzinara cu capacitate de tractare de 1500kg  este greu de gasit  (second evident).
      La fel cu leasingul.Sa ma bag  intr-- o datorie de genul asta pentru 24000 euro nu imi permit (refuz sa imi permit).
  Recunosc ,la tractare ,motorul diesel  este regele tractarii.
Serghei
Sector 3,Bucuresti
tel 0788344586
Raspuns


Răspunsuri în acest subiect
RE: Tractati rulota cu Logan sau Duster ? - de SERGHEIDIN - 02-19-2020, 09:42 AM

Mergi la:


Utilizatori care citesc acest subiect: 2 Vizitator(i)