Punctajul Subiectului:
  • 0 Vot(uri) - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SERGHEIDINIncalzitor de apa pe motorina.
#6
@SERGHEIDIN, cuvântul folosit de tine: „lături” mi se pare foarte dur, dar adevărat!
Explică-mi și mie, dă - mi și mie soluția magică: unde se pot depozita câteva sute de litri de apă uzată pe care o aduni timp de cel puțin trei zile (să zicem cel puțin! trei zile)?
Noi gătim doar în rulotă, facem duș doar în rulotă. De aceea am rulotă, nu? Nu folosesc niciodată, nicio utilitate, nicăieri! NU am nevoie!
Când ajungem într-un loc, stăm cel puțin trei - patru zile sau chiar și câteva săptămâni (așa cum este cazul la mare).
Tu când stai pe loc trei zile unde aduni „lăturile”?  Wink
Ar mai fi o variantă: să zicem că vei avea un rezervor pentru apă gri de 100 de litri. Îl umpli rapid în 24 de ore. 
Ce faci? Cauți în fiecare seară sau dimineață un canal dedicat pentru a goli tank-ul? Cam greu să îmi imaginez așa ceva!

Cum ai procedat până acum? Explică-ne și nouă.

De ce te întreb: vreau să ies cândva și în străinătate cu rulota. Și știu foarte bine că apele uzate la rulotă sunt o mare problemă, în camping. Și în Europa de voi călători, voi bate la porțile oamenilor și le voi cere să mă lase să stau la ei o noapte sau trei, dar iau în calcul și varianta camping - urilor. 
Atenție!!! Vorbim despre sute de litri de apă gri. Eu îi zic așa pentru că sună mai frumos...
La mine nu e așa gri! Eu folosesc la rulotă doar detergenți bio. Pe bune!
Raspuns


Răspunsuri în acest subiect
Incalzitor de apa pe motorina. - de SERGHEIDIN - 10-27-2020, 07:54 PM
RE: Incalzitor de apa pe motorina. - de Florin Smolnicki - 11-11-2020, 03:05 PM

Mergi la:


Utilizatori care citesc acest subiect: 1 Vizitator(i)