Punctajul Subiectului:
  • 0 Vot(uri) - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Florin SmolnickiCurieratul rulotiștilor
#2
Florin, ideea este foarte buna, sa vedem cum reusim sa o punem in practica. 

Pentru a o realiza, cred ca avem nevoie de o comunitate mult mai mare, iar increderea in cel ce-ti face acest serviciu trebuie sa fie un punct important, pentru ca, pana la urma, vorbim de niste colete.

Trebuie sa luam in calcul si riscul pierderii, deteriorarii acestor colete, care in cazul firmelor de curierat, au o asigurare, ai o posibilitate de a actiona in instanta in cazul in care prejudiciul creat este mare, cum vezi acest aspect?

Mi-ar placea sa vedem pusa in actiune aceasta idee, ba chiar, daca se concretizeaza, am sa fac o "bursa a coletelor", unde colegii sa afiseze traseul si disponibilitatea de a transporta aceste obiecte.

Pe final, trebuie sa te mai gandesti la un aspect: timpul! Pentru foarte multi dintre noi, timpul este un aspect super important, iar acest serviciu nu va putea oferi un timp foarte bun in livrarea coletelor!

Astept sa imi spui cum vezi tu aceste aspecte, pentru a putea gasi solutii viabile!
Homo homini lupus
--------------------------------------
Incercati sa ma sunati, daca nu raspund, imi verific mailul cel putin de 3 ori pe zi: oneminute[pe]gmail[punct]com

Bere
Raspuns


Răspunsuri în acest subiect
Curieratul rulotiștilor - de Florin Smolnicki - 02-05-2016, 08:59 AM
RE: Curieratul rulotiștilor - de Cristi - 02-05-2016, 09:22 AM
RE: Curieratul rulotiștilor - de Cristi - 02-05-2016, 09:35 AM
RE: Curieratul rulotiștilor - de Marius Rotaru - 02-05-2016, 11:12 AM

Mergi la:


Utilizatori care citesc acest subiect: 1 Vizitator(i)