Punctajul Subiectului:
  • 1 Vot(uri) - 3 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Florin SmolnickiRulota, satelitul, televizorul și firmele de televiziune
#68
Eu mă descurc foarte bine cu orientatul antenei. Dacă nu eu, atunci copiii mei.
Am o aplicație pe telefon care îmi indică orientarea și înclinația antenei.

https://play.google.com/store/apps/detai...n_US&pli=1

Cam în trei minute prind nemții, cu o antenă mică, de camping.
Pe viitor mă va interesa și satelitul Thor 5 sau 6 care e pe 0,8 W.

Dar mai am un MARE AS în mânecă.
Am un fel de cartelă pe abonament de la Digi (10 lei pe lună, internet nelimitat + 100 de minute oriunde în Ro și EU) și o folosesc la un router, proaspăt cumpărat, care funcționează la 12 și 220 V. Modelul de router îl găsești în prezentarea de mai sus.
Televizorul meu este smart, am instalat aplicația Digi online și pot viziona cât doresc foarte multe programe, la o calitate excelentă, toate!

https://www.digi.ro/servicii/online/digi-online

Routerul îl montez în câteva secunde... Este super, super, super! Singurul minus ar fi lipsa programelor Antena 1 și ProTV, dar le recepționez de pe intrenet, direct. Tot așa pot proceda cu programele nemțești, franțuzești.
Eu sunt mare fan TVR INFO (ne mint mai puțin exagerat... Smile Smile ​​​​​​​ Smile ​​​​​​​ Big Grin Big Grin ​​​​​​​ Big Grin ​​​​​​​ Angel Angel ​​​​​​​ Angel ​​​​​​​), program pe care tot de pe internet îl iau. Funcționează șnur!  Heart
La primăvară, când voi face ieșiri mai des, voi instala și aplicația Focussat. Voi avea televiziune tot prin internet, antena o țin de rezervă. Eu sunt foarte zgârcit cu banii, nu aș cumpăra o astfel de antenă. Banii i-aș da pe alte nebunii... stai liniștit, tot ceva legat de rulotă, întotdeauna găsim câte ceva să îngropăm banii la rulotă.  Smile Smile ​​​​​​​ Smile

Sper că am fost cât se poate de clar cu toate lămuririle.

Să avem o zi frumoasă!
Raspuns


Răspunsuri în acest subiect
RE: Rulota, satelitul, televizorul și firmele de televiziune - de Florin Smolnicki - 02-07-2024, 03:07 PM

Mergi la:


Utilizatori care citesc acest subiect: 3 Vizitator(i)