Punctajul Subiectului:
  • 1 Vot(uri) - 3 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Florin SmolnickiRulota, satelitul, televizorul și firmele de televiziune
#75
Daca televizorul are wifi, nu cred ca are rost sa-i bagi cablu, va merge la fel, sau fara diferente notabile. Daca nu merge bine, poate modulul wifi nu e ok, sau cine stie ce alte probleme, poti pune cablul acela de internet. 

In ceea ce priveste pachetul de 1 euro pe luna, exista un site care ofera acest lucru. Doar ca e necesar sa faci o mica "smecherie" ca sa iti faci cont pe el - trebuie sa ai acces la un telefon care NU e in Romania. Din fericire, exista siteuri care ofera astfel de servicii: sa ai acces la un telefon, gratuit, sa primesti un SMS. De fapt, doar pentru acest lucru il folosesti, sa primesti un SMS pe acel numar de telefon. Ulterior nu mai ai nevoie de el. Costul lunar e de 1 Euro, ai acces 7 zile gratis daca vrei sa testezi, dar sincer pentru 1 Euro am incercat o luna si apoi am luat un an. Se plateste cu cardul.

Serviciul de care spuneam este: https://dinbox.tv/ - aici iti faci contul, poti folosi orice adresa de email, cu aceasta te vei loga
Serviciul de sms: https://quackr.io/ - aici cu siguranta ca vei incerca mai multe tari/numere, dar pana la urma vei reusi. Repet!!! Acest numar NU va mai fi folosit niciodata ulterior, doar atunci cand faci contul, iti va trimite un SMS de confirmare, pe care il bagi in casuta respectiva in procesul de INREGISTRARE. Daca ai rude sau prieteni prin afara tarii cu telefon, poti folosi numarul lor!

In cazul in care aveti nevoie de alte lamuriri, dupa ce incercati ce am scris mai sus, nu exitati sa scrieti!
Cat despre legalitate, atat timp cat este public, nu stiu de ce n-ar fi si legal!
Homo homini lupus
--------------------------------------
Incercati sa ma sunati, daca nu raspund, imi verific mailul cel putin de 3 ori pe zi: oneminute[pe]gmail[punct]com

Bere
[-] Pentru aceasta postare, Cristi a primit Likeuri de la 1 utilizator
  • Florin Smolnicki
Raspuns


Răspunsuri în acest subiect
RE: Rulota, satelitul, televizorul și firmele de televiziune - de Cristi - 02-10-2024, 11:39 AM

Mergi la:


Utilizatori care citesc acest subiect: 3 Vizitator(i)