Punctajul Subiectului:
  • 1 Vot(uri) - 3 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Florin SmolnickiRulota, satelitul, televizorul și firmele de televiziune
#76
(Ultima modificare: 02-10-2024, 06:40 PM de catre: Roland Stanciu.) -->
(02-10-2024, 09:06 AM)Florin Smolnicki A scris: Roland, la acest cablu și tip de conexiune la internet te referi? 

[Imagine: ERQzw2e.jpg]

Da la acel  cablu ma refer!

(02-10-2024, 09:29 AM)Cristi A scris: Atat timp cat modemul este 4G, nu veti ajunge la vitezele pe care le ofera un cablu Ethernet. Wifi-ul ofera mobilitate, singura diferenta ar fi latenta si pierderile de pachete, dar daca nu te joci on-line un joc cu multe fps sau nu faci alte activitati care implica latenta mica si conexiune fara pierderi, wifi-ul este suficient. E bun acel modem ca are cablu pentru ca nu toate televizoarele au wifi, multe au doar mufa RJ45 pentru conectarea cablului. 

Daca aveti interes, va invat cum sa vedeti toate programele de la toate televiziunile romanesti cu doar 1Euro/luna. Ma refer aici la: orange, digi, focus etc... toate intr-un singur pachet.
Cristi, de acord cu dvs. nu vor fi viteze de Ethernet cu router 4g. Dar vor fi viteze mai mari decat cele cu conexiune wi-fi la acelasi router. Eu am testat cu un router TP-LINK.

(02-10-2024, 11:39 AM)Cristi A scris: Daca televizorul are wifi, nu cred ca are rost sa-i bagi cablu, va merge la fel, sau fara diferente notabile. Daca nu merge bine, poate modulul wifi nu e ok, sau cine stie ce alte probleme, poti pune cablul acela de internet. 

Nu am facut teste cu un tv. dar garantez ca un laptop va avea viteza mai mare pe  cablu decat cu conexiune wi-fi!
LE am facut teste cu 3 laptopuri. Deci exclus ca toate trei laptopurile sa aiba modului wi-fi cu probleme!
Peugeot 4007 (Dacia Dokker) + Weinsberg 450 FU
[-] Pentru aceasta postare, Roland Stanciu a primit Likeuri de la 1 utilizator
  • Florin Smolnicki
Raspuns


Răspunsuri în acest subiect
RE: Rulota, satelitul, televizorul și firmele de televiziune - de Roland Stanciu - 02-10-2024, 06:34 PM

Mergi la:


Utilizatori care citesc acest subiect: 2 Vizitator(i)