Punctajul Subiectului:
  • 1 Vot(uri) - 3 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Florin SmolnickiRulota, satelitul, televizorul și firmele de televiziune
#2
Florin, in primul rand te felicit pentru topic!

Hai sa iti impartasesc parerile mele referitor la acest subiect, nu sunt cele mai corecte, dar sunt corecte pentru mine!

1. TV-ul sa fie la 220V. Eu folosesc un UPS pe post de invertor, si e nemaipomenit. Ca sa am TV pe 12V e mult mai complicat, mult mai scump, televizorul este un echipament sensibil, 12V trebuie sa fie stabilizati, e mai bine pe 220V. Dar, daca gasesti unul cu transformator 12-14V, cred ca merge. Dar, repet, nu recomand!
2. Gandeste-te la antena ca la o palnie, cu cat gura e mai mare, cu atat absoarbe mai mult semnal. Daca antena e mica, prinzi semnalul mult mai greu, si la calitate mai mica. Posibil pe Free Sat sa nu mearga mai mici de 80cm. Cauta o antena de aluminiu cu click-clack, poate e mai ok, dar e scumpa!
3. Trepiedul - sa ai grija sa fie cat mai drept amplasat, conteaza foarte mult!!!
4. Satfinder - nu-ti trebuie, odata ce stii sa orientezi, te descurci mai bine fara!
5. Cablul de 30 de metri, mai mult nu, de calitate mufat corespunzator!
6. Focus are cel mai bun semnal, se poate prinde cu cea mai mica antena - aceasta este alegerea mea!
Homo homini lupus
--------------------------------------
Incercati sa ma sunati, daca nu raspund, imi verific mailul cel putin de 3 ori pe zi: oneminute[pe]gmail[punct]com

Bere
[-] Pentru aceasta postare, Cristi a primit Like de la 2 utilizatori
  • Florin Smolnicki, Razvan
Raspuns


Răspunsuri în acest subiect
RE: Rulota, satelitul, televizorul și firmele de televiziune - de Cristi - 02-11-2016, 08:24 PM

Mergi la:


Utilizatori care citesc acest subiect: 1 Vizitator(i)