Punctajul Subiectului:
  • 0 Vot(uri) - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CristiDespre lazile frigorifice pentru camping si rulote, principii de functionare
#3
Florin, ai dreptate, lazile cu compresor s-au ieftinit foarte mult. Gasesti aici multe modele la preturi imbatabile: https://eur.vevor.com/refrigeration-ice-...nt-c_10563

Avantajul unei lazi cu compresor, asa cum am mai zis, este faptul ca nu depinde de temperatura de afara. Degeaba lada mea cu gaz face cu 18 sau 20 sau 25 de grade mai putin decat temperatura de afara, daca eu sunt la mare, la caldura (acolo unde de fapt ai nevoie cel mai mult de alimente si bauturi reci) daca nu reusesti sa racesti la 5 grade, caci afara sunt 38. Eu folosesc lada cu compresor pentru bauturi, pentru bere in special. O iau cu mine in putine cazuri, de obicei cand stau mai mult de 3-4 zile intr-un loc cald. Pot spune ca am berea rece in cateva zeci de minute, indiferent de temperatura de afara si de temperatura berilor. 

Daca ai o lada cu gaz (ca si in cazul frigiderului rulotei) si bagi berea luata din magazin si tinuta in masina 2 ore in cald si umpli lada cu 20 de beri, acestea vor fi reci dupa 2 zile, daca nu umbli la ea.
Homo homini lupus
--------------------------------------
Incercati sa ma sunati, daca nu raspund, imi verific mailul cel putin de 3 ori pe zi: oneminute[pe]gmail[punct]com

Bere
[-] Pentru aceasta postare, Cristi a primit Likeuri de la 1 utilizator
  • Florin Smolnicki
Raspuns


Răspunsuri în acest subiect
RE: Despre lazile frigorifice pentru camping si rulote, principii de functionare - de Cristi - 09-03-2022, 08:27 AM

Mergi la:


Utilizatori care citesc acest subiect: 10 Vizitator(i)