Punctajul Subiectului:
  • 0 Vot(uri) - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CristiCateva intrebari despre boilerul de apa de la rulota
#14
(Ultima modificare: 01-29-2018, 06:39 PM de catre: Florin Smolnicki.) -->
@Mario, nu am supapă de sens pe circuitul de apă.
Am vrut inițial să cumpăr (de la tine) o conexiune pentru vasul extern. Am renunțat din mai multe motive. Unul din motive era faptul că în condițiile date, canistra cu apă rămâne tot timpul afară, în exterior, pe lateral (eu am „blindate ” toate geamurile cu cartoane și folie izolatoare - nu suport lumina în rulotă, când dorm). În aceste condiții, oricine ar fi putut lua canistra cu apă cu tot cu conexiune, pompă. Doamne- ferește!

Am montat în botul rulotei o canistră, am tras un găuroi cu burghiu mare prin panoul frontal al rulotei, am conectat pompa și sunt foarte mulțumit. Nu mai îngheață iarna apa în canistră, fiind ceva mai protejată. 

Știu că sunt până aici, aproape off topic, dar îmi revin îndată.
Vreau să vă mai spun o nebunie de-a mea: când am dat gaură pentru a trece furtunul din botul rulotei spre vechile conexiuni, am mai trântit un găuroi (tot în panoul frontal al rulotei), ca să pot să trec pe acolo și furtunul de la butelie. Folosesc butelie normală pe care o țin în rulotă, altfel îgheață iarna. Eu când merg iarna (și nu numai) la treabă la părinții mei, mai dorm în rulotă. Iubesc rulota, îmi place tare mult!!! Duminică am fost la părinții mei, numai ca să o văd!!!

Am terminat cu bătut câmpii. Revin la subiectul nostru.

NU FACEȚI PROSTII CA MINE!!!

Folosiți o monedă de 50 de bani la desfăcut bușonul de golire al boilerului!!!

Eu sunt de obicei atent și finuț la mână, dar am folosit două șurubelnițe mai late și nu prea a fost bine.
Iată ce am făcut cu bușonul de la boiler:



[Imagine: IMG_20180123_171301.jpg] 


Cum se poate repara zona unde intră șurubelnița?


@Cristi, sper că ai observat că am schimbat fotografia de la bușonul boilerului. Acum se vede totul mai clar Smile 
Raspuns


Răspunsuri în acest subiect
RE: Cateva intrebari despre boilerul de apa de la rulota - de Florin Smolnicki - 01-23-2018, 10:49 AM

Mergi la:


Utilizatori care citesc acest subiect: 2 Vizitator(i)