Punctajul Subiectului:
  • 0 Vot(uri) - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CristiDe ce sa faci parte dintr-o asociatie de rulotisti?
#2
Perfect adevarat. Off-camping inseamna libertate, poate cu 2-3 prieteni ca sa iasa numarul pentru un rumy sau o carte. Off-camping inseamna cheltuieli (taxe intrare Biosfera pe persoana, masina etc in cazul litoralului.. si chiar si asta costa 100 pe an si 30 lei pe  cap de  persoana furajata), poate terenul respectiv are un proprietar particular si trebuie sa ,,faci cinste" omului, basca  o igienizare a locului ca sa iti dea buna ziua si alta data. Nu am nimic ca oamenii sa se intalneasca daca se simt bine, sa petreaca etc dar sa nu ma deranjeze. Nici eu nu-i deranjez.

Cat despre ,,reprezentanti" ai rulotistilor,motociclistilor,automobilistilor  etc ..nu comentez DAR nu am vazut nici o realizare ...sau poate nu vad eu bine.

Am cochetat un timp cu ideea inscrierii in Clubrv si am pierdut enorm de mult timp sa gasesc pe forum conditiile si procedura care trebuie urmata. Nu m-a deranjat cotizatia (este absolut normal sa cotizezi, nu comentez)  ci faptul ca trebuia sa particip la o intalnire  a rulotistilor ca sa ma cunoasca  inainte de aprobare. Adica,sa nu fiu negru, cu ciunga in par sau sa reprezint vreun pericol pt nevestele unora ????!!!! + diferentierile facute pe baza  posesiei/tip/model de rulota-autorulota, etc. Gen,ce rulota ai, ce masina ..esti simpatic, ne-ai placut esti acceptat. Si nu vroiam decat sa dau 100 lei pe an si sa nu cer nimic doar in ideea ca pe strada voi fi  privit altfel de autoritati pt ca m-a reprezinta cineva. Am concluzionat ca nu ma reprezinta. Daca nu sunt membru unui club al rulotistilor nu pot opri sa ajut alt rulotist la ananghie? Pot si o voi face .

Astept ca asociatiile sa imi trimita cereri in care isi manifesta dorinta ca EU  sa devin membru cotizant al lor, pana atunci ..astept. Big Grin
Serghei
Sector 3,Bucuresti
tel 0788344586
[-] Pentru aceasta postare, SERGHEIDIN a primit Likeuri de la 1 utilizator
  • George
Raspuns


Răspunsuri în acest subiect
[split] Locatii off-camping litoral. - de SERGHEIDIN - 06-10-2016, 12:10 PM

Mergi la:


Utilizatori care citesc acest subiect: 1 Vizitator(i)