Punctajul Subiectului:
  • 0 Vot(uri) - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CristiDe ce sa faci parte dintr-o asociatie de rulotisti?
#3
Wink 
E mult si periculos de discutat aici acest subiect. Aici, foarte usor se poate interpreta gresit se poate scoate din context o idee. De aceea as prefera sa discutam in fata unui foc, cu un pahar de vin bun alaturi.
Personal nu am nevoie de o asociere. Nu umblu prin campinguri, asa ca n-am nevoie de reduceri. Cand ies in natura nu caut prieteni noi, imi sunt de-ajuns cei pe care-i am deja. Imi place linistea, bunul simt, discretia. Cu cat cunosc mai mult oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii.
Consider lipsit de de bun simt sa discut de ce sa nu fac parte dintr-o asociatie, corect ar fi ca o asociatie sa prezinte motivele pentru care ar fi nevoie de aceasta. O lista de probleme pe care le-ar avea cei ce vor sa se acocieze si un plan de rezolvare a acestora. Apoi personalul si bugetul necesare pentru acest plan. Probabil daca unii ar avea nevoie de o asociere, ar fi bine sa fie informati. Altfel, e ca-n viata social-politica: voteaza altii pentru banii tai. 
In acord cu Serghei: mi-ajunge o teapa la care particip involuntar. De ce mi-as mai lua inca una?  Blush
Munca ne fură timpul, banii ne fură mintea...
[-] Pentru aceasta postare, e-1 a primit Likeuri de la 1 utilizator
  • George
Raspuns


Răspunsuri în acest subiect
RE: De ce sa (sau sa nu) fac parte dintr-o asociatie de rulotisti? - de e-1 - 06-10-2016, 12:33 PM

Mergi la:


Utilizatori care citesc acest subiect: 2 Vizitator(i)
STS Service