Punctajul Subiectului:
  • 0 Vot(uri) - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CristiDe ce sa faci parte dintr-o asociatie de rulotisti?
#17
(06-17-2016, 10:54 AM)e-1 A scris:
(06-14-2016, 06:11 AM)Radu Ivanescu A scris: Cred ca doar in aparente poate schimba o asociatie ceva in Romania. Constiinta este greu de schimbat la unii.

Eu cred ca schimbarea nu are nimic de a face cu locul. Oricine poate schimba orice, oriunde. Trebuie in primul rand sa-si doreasca, apoi sa gandeasca metoda potrivita si, cel mai important, sa aleaga oamenii potriviti cu care sa se inconjoare.
Problema cu cei mai multi dintre noi este ca avem impresia ca vrem sa schimbam ceva, cand de fapt ne convine asa cum suntem. Declaram ca vrem schimbare, insa ne complacem in situatiile in care suntem. Schimbarea produce pe ternen scurt suferinta, disconfort, chiar daca vizeaza un bine pe termen mediu sau chiar lung. Am fost educati sa nu mai avem rabdare, sa traim azi, fara preocupare pentru viitor. 
Aceste asocieri fara un scop anume, pe mine ma intristeaza. A socializa cu oameni cu aceleasi pasiuni, idei, preocupari nu este ceva rau, dar nici nu cred ca justifica formarea unei asociatii si mai ales cotizarea cu o suma oarecare. Ma intristeaza ca oamenii au ajuns sa traiasca in turma, ca oile, gandind din ce in ce mai putin.
Pana la urma, ce-ati vrea sa schimbati? Sau deschidem topic dedicat schimb
  Am fost clar (la unii)
  Cat despre efectul de turma este reciproc valabil LA UNII !
  Despre ce se poate schimba si cum ramane de vazut. 
  De acord cu deschidere de topic
Raspuns


Răspunsuri în acest subiect
RE: De ce sa faci parte dintr-o asociatie de rulotisti? - de Radu Ivanescu - 06-18-2016, 06:25 AM

Mergi la:


Utilizatori care citesc acest subiect: 2 Vizitator(i)
STS Service