Punctajul Subiectului:
  • 0 Vot(uri) - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CristiCe solutii bune avem ca si lichid de toalete pentru rulota
#24
He, he, heeeeeeee!

Ce-mi mai place că ați (re)deschis acest subiect!!!! Smile  La nebunieeeeee!!!!!      Cool Cool Cool

Dragi colegi, 


Aici avem două probleme.


1. Off camping. 
Pentru varianta off-camping SOLUȚIA CEA MAI BUNĂ, CEA MAI IEFTINĂ ȘI CEA MAI ECOLOGICĂ DIN LUME!!!!!

ESTE ACEASTA!!!!  PRIVIȚI IMAGINILE!!! 

Luați-vă așa ceva!     Tongue

M-a costat 20 de lei din Bazar din Suceava și o am pentru toată viața!!!! CREDEȚI-MĂ!!!!

Am cumpărat-o în vară. Am dat-o cu peria de sârmă, am „vopsit-o” cu un strat de ulei. O folosesc cu mare, mare succes și sunt foarte mulțumit de ea, de această soluție. Totul este incredibil de ieftin.



Big Grin


[Imagine: 6hh9I4Il.jpg]

[Imagine: 90xNOEBl.jpg]

[Imagine: QHIzFzcl.jpg]


Dacă merg off-camping, golesc în fiecare dimineață caseta și nu am nicio problemă. Nu am mirosuri în toaleta rulotei. E totul OK.  La interval de câteva goliri (zile) mai torn și Aqua KEM albastru. Dacă am turnat în toaletă astfel de chimicale (sau alte variante: am avut pliculețe, pastile), atunci toaleta o golesc numai acasă sau numai într-o toaletă cât de cât amenajată

Sunt și eu, ca și mulți dintre voi, cel mai mulțumit cu soluția albastră, lichidă de la Thetford.


2. La camping. 
Eu merg foarte RAR în camping. Aici pot goli zilnic, fără probleme caseta, sau pot folosi liniștit soluție dedicată. 


Uitați-vă ce mi-a recomandat un coleg și prieten rulotist din Germania:

Eu nu am cumpărat/ folosit încă această soluție. 

https://www.amazon.de/Dr-Keddo-Campingbedarf-Sanit%C3%A4rkristalle-26617/dp/B0013DRTU2 

1. Dezintegrează ... produsul
2. Anihilează mirosurile
3. Dizolvă depunerile
4. Este „foarte” biodegradabil

Totuși, părerea mea finală, personală ar fi că nu e bine să folosim niciuna dintre soluțiile chimice, niciuna ....
Niciuna nu cred că e 100 % ecologică, orice ar scrie pe ambalaj. 



@staminatorus : Apropos, soluțiile astea (în general) se strică dacă îngheață iarna în bidonul lor?

Dar pastilele pățesc ceva?


Din câte știu eu, atât pastilele cât și soluțiile trebuie protejate de frig/ ger.


Numai bine tuturor!
Raspuns


Răspunsuri în acest subiect
RE: Ce solutii bune avem ca si lichid de toalete pentru rulota - de Florin Smolnicki - 12-05-2016, 07:53 PM

Mergi la:


Utilizatori care citesc acest subiect: 1 Vizitator(i)