Punctajul Subiectului:
  • 0 Vot(uri) - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CristiIntamplari si peripetii cu stricaciuni la rulota
#5
Eu am patit cu buteliea o peripetie, acum 2 ani, la Navodari. Aveam o butelie englezeasca, careia ii facusem un adaptor la strung, dar care nu functiona perfect, fiind nevoie de ceva mai multe insurubari pentru a-l forma corespunzator pe adaptorul de la GPL.

In sfarsit, raman fara gaz si ma duc prin navodari sa caut GPL. De obicei ma uit pe drumul pana la locatia de campare dupa un GPL, cel ochit de mine era foarte aproape, am pus butelia in rulota si am plecat la statie.

Acolo, un "marinar" neaos, crescut cu aer de mare, cu mainile cam cat picioarele mele, m-a ajutat, dar acel adaptor nu intra foarte bine. A umplut butelia, cu mici scapari, dar cand sa scoata adaptorul.... nu a mai mers. Problema era ca era Duminica, si nu prea era nimeni prin zona. Cred ca ne-am chinuit vreo jumatate de ora, probabil fierul s-a incalzit, s-a mai dilatat, si cu ajutorul unui cleste improvizat din 2 bare de metal am reusit sa o desfacem.

Sotia a crezut ca am plecat la sirene, nici telefonul nu-l aveam cu mine, crezand ca e o plecare de 5 minute....
Homo homini lupus
--------------------------------------
Incercati sa ma sunati, daca nu raspund, imi verific mailul cel putin de 3 ori pe zi: oneminute[pe]gmail[punct]com

Bere
[-] Pentru aceasta postare, Cristi a primit Like de la 3 utilizatori
  • barsan.doru, Cristian Ionita, szakacs mihaly
Raspuns


Răspunsuri în acest subiect
RE: Intamplari si peripetii cu stricaciuni la rulota - de Cristi - 01-30-2016, 09:55 AM

Mergi la:


Utilizatori care citesc acest subiect: 1 Vizitator(i)