Punctajul Subiectului:
  • 0 Vot(uri) - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CristiIntamplari si peripetii cu stricaciuni la rulota
#14
(Ultima modificare: 02-20-2017, 07:45 PM de catre: George.) -->
Cu oata compasiunea pt Andrei dar mai ales pentru diusmanul lui inlantuit, continui cu

Ep. 2

Odata ajuns langa remorca, n-apuc s-o descui ca sa transvazez o bere in gura demult uscata, ca se instaleaza niste unii langa mine, si adulti  si adolescenti:
- Hai sa bem o tequila (asta era unu' paros si Negru)
- Hai, scoate cortul (fiu-su si altii)
- Hai sa bem o bere (cine mai stie ?)

Nevasta-mea, spume la orificii:
- Hai si scoate cortul si hai la treaba, ca rad oamenii de tine !

Pana la urma, scot cortul, il asalteaza unii, cedez vizavi la o tequila sau chiar doua, nu's cum naiba mai apare si o bere, mai apare si unul cu o trusa de scule si un ciocan ca aveam sina rupta si strambata...

Ingaim eu ce ingaim, dar aflu ca nu toate tevile sunt de la cortul meu dar merge si asa, ca pana scot eu gratarul trebuie sa halim (rupti de foame, ca era trecut pranzul deja) tocana din ceaunul inmanat intre timp...

Dupa aia m-au lasat sa respir.
Nevasta-mea apuca sa spele juma de farfurie si ma striga:
- Nu mai mergeee aaapaaaa...!!!
Caut, sap, si constat ca apa ar merge, daca ar mai fi... a consumat 15 litri la o farfurie...

Plec in sat sa adun apa, destula cat sa spele toate farfuriile si ceaunul afumat ca dracu'
rezervorul meu are 15 litri, dar am carat apa plata la 5 litri cat sa umplu o piscina.

Gata, vasele spalate, famelia linistita, eu linistit, hai sa bem si noi un spritz cu lumea s cu acordul fameliei.
Adica, inca unul - nepregatit fiind, am mai fugit in sat dupa niste sticle de vin - ca eu venisem cu 2-3 beri, cat credeam ca imi trebuie.

In sfarsit, iata viata de rulotist: ajutor neconditionat, prietenie, gratare, tocanite, sprituri, tequile si tuici... asa da !
Nevestele cu nevestele, copiii cu copiii, spritul la spritz... ASTA  DA  VIATA !!!!

daca mai dati careva un like, continui in ep. urmator
Numai sms la 0728.116.868
[-] Pentru aceasta postare, George a primit Like de la 12 utilizatori
  • barsan.doru, cornels, costica V., costinlipan, Cristian Ionita, Doru Negru, Florin Dinu, Florin Smolnicki, Gabriel Schuster, Niky Radu, petre scolareanu, szakacs mihaly
Raspuns


Răspunsuri în acest subiect
RE: Intamplari si peripetii cu stricaciuni la rulota - de George - 02-20-2017, 07:44 PM

Mergi la:


Utilizatori care citesc acest subiect: 2 Vizitator(i)
STS Service