Punctajul Subiectului:
  • 0 Vot(uri) - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CristiIntamplari si peripetii cu stricaciuni la rulota
#17
(Ultima modificare: 02-20-2017, 09:05 PM de catre: George.) -->
Merci, Doru (Barsan, ca pe Negrul ala rauvoior il bag in... seama mai tarziu) - daca apuc pensia sau poate chiar inainte, dar numai daca apuc, ma voi apuca de scris.
Mamaaa, cata bascalie am de facut !  De mine in primul rand, dar nu iert pe nimeni altcineva.

Ep. 3

Dupa-amiaza decurge linistit in starea mea deja bahica spre cleampa si cu biberonul in bot.
Printre aburi, insa, bag sama ca eroii principali parca strang calabalacul si leaga sandramalele.

- Pai ce faceti, bre ?!?
- Da' tu n-ai auzit ca la 5 dimineata vine potopu' ?!?
- Pai si ce, avem un SUV, sufa, va pricepeti, suntem in gasca...
- Nu... n-ai inteles...aici cand vine potopu', SUV-ul iese tras cu tractorul din sat. Si tot asa, unul cate unul.
- Pai si cum dreaq plecati, ca ati beut toata ziua ?!?
- Noi da, dar nefestele nu... noi scoatem masina doar pana la sosea. Dupa aia, ele.
- Pai si io ce dreaq fac, ca a mea nu stie... ?
- Ei, lasa ca e X cu Dusterul, poate te scoate el.

Si dusi au fost.
Ma uit la Accuweather... mda, potop de 'j'de mii de litri pe metru patrat de la 5 dimineata.
Pai io abia am ajuns pana aici cu masina goala, fara tagarta in spate...!

- Fomeie, strange tot ca plecam !
- Esti nebun, esti manga, daca te opreste unul ramai fara permis!
- Las' ca mergem incet, ca tot avem taraboanta in spate si nu bate la ochi, basca e seara, basca e 1 Mai i nu e nici dracu' prin oras!
- Nuuu! Nu strang nimic ! Nu pleci asa ! Ne asumam riscul !
- Muiere, atunci strange tot, impacheteaza, sa fim gata de plecare dimineata la prima picatura de ploaie!  Da' tot-tot ! numai sa leg caruta si sa plecam !

Si ma culc degraba dupa ce am delegat clar sarcinile.

La 4.27 (tin minte ora!), a inceput o mitraliera.
Ies, afara ii dadea cu galeata.
Toata lumea afara, la sfat:
- Nu plecam acum ca ramanem impotmoliti. Cand s-o termina si s-o zvanta, avem mai multe sanse.
- Ba io plec, ca mi-a ajuns ieri !

Ma intorc in rulota.... vasele in chiuveta    -  si continui mai tarziu, ca a venit nevasta-mea cu chestii interesante
Numai sms la 0728.116.868
[-] Pentru aceasta postare, George a primit Like de la 7 utilizatori
  • barsan.doru, costica V., Cristian Ionita, Doru Negru, Florin Smolnicki, Gabriel Schuster, Niky Radu
Raspuns


Răspunsuri în acest subiect
RE: Intamplari si peripetii cu stricaciuni la rulota - de George - 02-20-2017, 08:20 PM

Mergi la:


Utilizatori care citesc acest subiect: 2 Vizitator(i)
STS Service