Punctajul Subiectului:
  • 0 Vot(uri) - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CristiInformatii utile despre rotile/cauciucurile rulotei
#7
(Ultima modificare: 01-22-2017, 10:58 AM de catre: Florin Smolnicki.) -->
@Mario , nu știu dacă cei de la RAR se uită obligatoriu la cauciucurile deja montate pe rulotă.
1. Eu, la pocnitoarea mea, am trei cauciucuri. Cele două montate pe rulotă plus roata de rezervă. 
Până acum, la rulotă, am avut trei cauciucuri, de șapte feluri. 
În concluzie, nu cred că cei de la RAR ar fi putut să se orienteze după cauciucurile de la rulota mea.
2. Cred că cei de la RAR au surse de informare suplimentare. Am fost mințit că rulota e din 92. Rulota mea, după ce am primit actele de la RAR, este din 90. Și problemele, probele, reproșurile adresate vânzătorului rulotei mele pot continua. Acum știu să mă uit la anul de fabricație. 
Consider o mare prostie DOT - ul, plus toate codificările scrise aiurea pe rulote, cauciucuri samd. 
Cel mai simplu ar fi să scrie anul fabricației, luna! Astfel ar putea fi evitate toate ocaziile ca oamenii să fie mințiți sau păcăliți. Sau, nu am avea nevoie de atâtea tabele cu indici de sarcină, viteză, coduri cu ani de fabricație.
Cred că toți colegii sunteți de acord cu mine. 
Înapoi strict la topic.
@SERGHEIDIN mergi la RAR și întreabă ce se poate face, care ar fi limitele între care se poate jongla. Eu așa aș face.

Mult succes!
[-] Pentru aceasta postare, Florin Smolnicki a primit Likeuri de la 1 utilizator
  • SERGHEIDIN
Raspuns


Răspunsuri în acest subiect
RE: Informatii utile despre rotile/cauciucurile rulotei - de Florin Smolnicki - 01-22-2017, 10:42 AM

Mergi la:


Utilizatori care citesc acest subiect: 3 Vizitator(i)