Punctajul Subiectului:
  • 0 Vot(uri) - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CristiInformatii utile despre rotile/cauciucurile rulotei
#14
Oameni buni, 
Ar trebui să clarificăm câteva aspecte.
Eu am stat doi ani să caut cauciucuri pentru că vreau să fiu în primul rând, în mintea mea, 

LINIȘTIT!

din punct de vedere tehnic.

Acesta este aspectul cel mai important pentru mine!!!!
Dacă vreți să mă fac și mai bine înțeles, eu consider/ cred că însuși producătorul are sau impune anumite „pretenții tehnice” față de produsul pe care l-a creeat! Este valabil și de bun simț ceea ce am scris până aici?

Altfel spus, noi trebuie să ne învârtim în jurul unor „accepțiuni tehnice” de care trebuie să ținem obligatoriu cont!

Numai așa vom putea fi toți „liniștiți”, corecți din punct de vedere tehnic.

@Mario , dă-mi voie să-ți dau un exemplu: 
anul trecut am înmatriculat o remorcă. 
Remorca avea toate cauciucurile la fel, nu ca rulota.
Vreau să-ți spun că mi-au trecut, în primul rând, dimensiunile cauciucurilor pe care le aveam deja montate pe remorcă. 

DAR, mi-au mai trecut și alte dimensiuni.

Off-topic:
Citește @Mario  topicul acesta:
http://www.despre-rulote.ro/Discutie-Am-...78#pid4978
Acest topic l-am deschis pentru a clarifica alte nelămuriri. Nu înțeleg de ce nu se dau legi clare în țara noastră.
Nu înțeleg de ce nu știu să răspundă la anumite întrebări/ neclarități, cei care lucrează strict în domeniu: LA RAR mi-au dat două răspunsuri diferite, în două zile diferite!!!!
Și părerile colegilor noștri sunt împărțite.

Revin la topicul nostru:
@Mario , lui @SERGHEIDIN i s-au tăiat cauciucurile, nu le-a uzat el.  
I-aș dori și lui și nouă tuturor să avem atât de mult timp și atât de mulți bani, încât să uzăm de moarte, în doi ani, cauciucurile!  Wink

@Marius Rotaru , eu am toate actele puse la un loc, în mapa mașinii. În momentul în care prezint Poliției/ polițistului actele mașinii, eu îi dau cartea de identitate, certificatul și asigurarea. 
La fel voi proceda, după caz, și cu remorca sau rulota. Nu am nimic de ascuns și nici nu vreau să fac acest lucru.
Problema este că EU VREAU SĂ FIU CORECT DIN TOATE PUNCELE DE VEDERE.

Nu vreau să am discuții/probleme cu Poliția. 

De aceea am întrebat mereu, ca să știu cum să evit orice discuție sau problemă suplimentară.

Tuturor o zi cât mai frumoasă!

Florin
[-] Pentru aceasta postare, Florin Smolnicki a primit Likeuri de la 1 utilizator
  • SERGHEIDIN
Raspuns


Răspunsuri în acest subiect
RE: Informatii utile despre rotile/cauciucurile rulotei - de Florin Smolnicki - 01-24-2017, 08:04 AM

Mergi la:


Utilizatori care citesc acest subiect: 1 Vizitator(i)
STS Service