Punctajul Subiectului:
  • 0 Vot(uri) - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CristiInformatii utile despre rotile/cauciucurile rulotei
#25
(Ultima modificare: 08-27-2017, 09:56 AM de catre: georgedr72.) -->
(08-27-2017, 08:52 AM)SERGHEIDIN A scris: George ...la mma-ul tabu poti folosi cauciucuri cu indice de sarcina de la 86 in sus.Chestia cu ,,de 3 ori mai scumpe " este exagerata.Eu am gume cu indice 88 pt mma 1050...pt ca asta am gasit ,iar pretul a fost parca .. 200 lei /bucata.Asta am gasit.Daca te iei dupa cei se la rar cu ce au scris in carte ajungi la nebuni.Mie mi-au gresit dimensiunea gumelor.Mi-au trecut o dimensiune imposibil de gasit dar am pus ceva apropiat,compatibil si ,,C".Cei de la itp mi-au apus ca la remorci exista o plaja mai mare la cauciucuri ca dimensiune pt ca nu modifica viteza vehiculului ca la auto.Totul este sa nu fie subdimensionate.
Iti pare mare investitia?
Ai vazut vreodata cam ce ramane in urma unei explozii a cauciucului la o rulota....jale..contraaripa,structura....iti face belele mari.
Treaba ta.Bani tai...DAR nu este pacat pentru  200 lei in plus sa strici vacanta familiei?

Trimis de pe al meu A5_Quad folosind Tapatalk

   Rulota mea e ca a ta, de pare. MMA ul e la fel. In carte sunt trecute 168/80 R13 83T  eu avand de la cumparare unele noi noute 175/70R14 88T (au fost trecute si astea in carte). Nu am gasit niciunde informatii despre sarcina C-urilor. Pana nu ma dumiresc, nu am de ce sa le schimb. Merg incet si cu Dzeu inainte. Pana la urma- ma repet- nici cu C uri nu am nici o garantie.
PS: Poate-mi trimiteti si mie un link cu ceva caracteristici pentru C uri ...

[Imagine: 1xNTA6V.jpg]
Raspuns


Răspunsuri în acest subiect
RE: Informatii utile despre rotile/cauciucurile rulotei - de georgedr72 - 08-27-2017, 09:55 AM

Mergi la:


Utilizatori care citesc acest subiect: 5 Vizitator(i)